«Ні русскому миру!»: У Дніпрі активісти пікетували кінофестиваль, організований за підтримки УПЦ МП

01.02.2020 9:19 0

«Ні русскому миру!»: У Дніпрі активісти пікетували кінофестиваль, організований за підтримки УПЦ МП

Увечері 30 січня в Дніпрі активісти пікетували міжнародний кінофестиваль «Кіноасамблея на Дніпрі», який відбувається за підтримки УПЦ МП. Кілька десятків людей зібралися під будівлею Будинку спілок, де відкривався фестиваль, з плакатами «Ні русскому миру!», «Свободу в’язням Кремля».

Серед них були представники громадських організацій, ветерани бойових дій на Донбасі, батьки загиблих військових, волонтери, повідомляє Радіо Свобода.

За словами учасниці акції Людмили Кострюкової, пікетувальників обурило те, що серед фільмів-учасників фестивалю 10 фільмів виробництва Росії і лише один – український.

«Є хороші українські фільми, наприклад, «Міф» про учасника АТО – відомого оперного співака. Але вони не запропоновані для перегляду. Перед початком була провокація: нас не пропускали до будівлі якісь «тітушки». Тільки тому, що ми говоримо українською мовою. Мова як ідентифікатор», – сказала вона в коментарі Радіо Свобода.

Учасники акції також обурювалися назвою одного з фільмів, запропонованих для перегляду, – «Герой імперії». Один з активістів вимагав від організаторів показати ліцензійні дозволи на прокат фільмів у Дніпрі.

Організатори кінофестивалю заявили, що фільми програми – поза політикою. Серед стрічок-учасниць є фільми з Білорусі, Грузії, Росії, України, Сербії, Вірменії та Азербайджану.

«Ми не для цього тут зібрались. Ми зараз ведемо мову про кіно, про режисерів, це художники. Ми не говоримо про війну, бо війна – це тема, яка всім болить», – сказав протоєрей УПЦ МП Ігор Собко.

Частина пікетувальників, залишивши за дверима плакати, змогла потрапити до глядацької зали, аби, за їхніми словами, проконтролювати, чи не містять фільми проросійську пропаганду. Там вони одразу після оголошення початку фестивалю заспівали гімн України.

Водночас інша частина пікетувальників блокувала вхід до будівлі, не пропускаючи частину глядачів.

В поліції заявили, що в цілому акція була мирною.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/protests/78721/

Следующая новость
Предыдущая новость

Сайт с лучшими бесплатными видеослотами FoodEx - правильне харчування з доставкою додому Вже чотири виробники халяльної курятини присутні на вітчизняному ринку Свадебные платья от лучших мировых дизайнеров в салоне Гранд ажур Табак высокого качества для кальяна от надежного производителя

Публикации