На Черкащині археологи розшукують поховання черняхівської культури

23.05.2020 12:19 3

На Черкащині археологи розшукують поховання черняхівської культури

Унікальні старовинні артефакти розкопали на Черкащині. Менш ніж на метровій глибині знайшли фрагменти посуду як дохристиянської епохи, так і середніх віків. Найцінніша знахідка - гончарна піч початку 18 століття.

Таких артефактів на території всієї Наддніпрянщини - історики знаходили лише кілька. Головна мета науковців - відшукати поховання черняхівської культури. Воно дозволить дослідити історію заселення прадавніми людьми не тільки Черкас, а й усієї України. Про це інформують «Подробности».

Михайло Сиволап, археолог, говорить: «Приємно, що пішли гарні фрагменти кухлів 18 століття, а саме головне - це все таки піч, поки що найцікавіший об'єкт на розкопі. З передісторії тут у нас починається з епохи середньої бронзи з 3.5 тисяч років назад. За 4 століття нашої ери вже є матеріали:.

За словами Дмитра Куштана, старшого наукового співробітника інституту археології НАН України, десь приблизно на цій ділянці могильник черняхівської культури закінчується, у нас буквально одиничні знахідки цього періоду. Ця ділянка знаходиться біля епіцентру могильника там, де була найбільша концентрація поховань.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/80315/

Следующая новость
Предыдущая новость

Илюха-решает: справимся с любыми задачами и упражнениями Возможность получить международное образование Большой выбор омега и рыбьего жира по выгодной цене Как и где можно получить деньги в долг Букет для невесты заказываем в интернет магазине

Публикации