Митрополита Стефана Сулика похоронили у крипті катедри Непорочного Зачаття у Філадельфії

14.04.2020 18:49 0

Митрополита Стефана Сулика похоронили у крипті катедри Непорочного Зачаття у Філадельфії

Похорон архиєпископа і митрополита-емерита Філадельфійського Стефана Сулика, який очолював митрополію українців-католиків у Сполучених Штатах Америки протягом 20 років (з 1981 до 2000), відбуквся 13 березня. Офіційне повідомлення поширила пресслужба Філадельфійської митрополії УГКЦ.

Митрополит помер 6 квітня 2020 року на 96-му році життя. З огляду на карантин та заборону масових зібрань в США, похорон відбувся за присутності обмеженого числа духовенства. Похоронну відправу, яка транслювалася наживо через соціальні мережі, очолив митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, з яким співслужили єпископ-помічник Андрій Рабій та декілька священиків архиєпархії. Через карантинні обмеження родичі митрополита Сулика не могли бути присутніми на похоронній відправі.

«Митрополит прибув до Америки з хвилею мігрантів, які пережили лихоліття війни. Вони несли у своєму серці рани і розчарування, а також віру та надію на Господа. Завдяки своїй відданій і жертвенній праці тут, на американській землі, вони змогли збудувати своє життя і залишити нам велику спадщину», — зазначив у проповіді митрополит Борис.

Похоронна служба розпочалася Воскресною Утренею та торжественною Божественною Літургією.

«Благословенням є померти у пасхальний час, коли смерть поєднана зі страстями і смертю Господніми, а похорон супроводжується тріумфальним співом «Христос Воскрес! Зустрічаючись з митрополитом у домі опіки, я бачив чоловіка, що продовжує рости у вірі, який не боїться смерті і чекає Божого поклику», — наголосив владика Борис.

Листи співчуття надіслали державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін, який передав слова прощання з митрополитом від Папи Франциска, префект Конгрегації східних Церков кардинал Леонардо Сандрі, Глава Української Греко-Католицької Церкви патріарх Святослав Шевчук, митрополити і єпископи УГКЦ з різних країн, єпископи Римо-Католицької Церкви в США, священики та вірні.

Митрополита Стефана Сулика поховали у крипті катедри поруч з єпископом Сотером Ортинським, митрополитами Константином Богачевським та Амросієм Сенишиним.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/79716/

Следующая новость
Предыдущая новость

Вячеслав Кантор - современный общественный деятель Деревянные игрушки – качество и безопасность Онлайн кредитование от компании Shvidkokredit Игорь Янковский - известный меценат и бизнесмен История создания храма Святого Климента в Одессе

Публикации