Митрополит УПЦ МП просить Президента про поступки для парафій в умовах карантину

28.03.2020 0:59 0

Митрополит Запорізький Мелітопольський Лука (Коваленко) звернувся з відкритим листом до Президента Зеленського, в якому просить про «поступки, пов'язані з діяльністю парафій УПЦ МП в умовах карантину.

«Православні громади зобов'язані сплачувати комунальні витрати, земельний податок за власний рахунок, за ті кошти, що жертвують парафіян. Ці кошти йдуть на підтримку нормального функціонування парафіяльних споруд та для утримання кліриків, що здійснюють служіння у спільнотах. Як відомо, священнослужителі матеріально залежні від самих спільнот. В час запровадження санітарно-епідемічних обмежень, які розповсюджуються і на релігійні заходи, значно зменшується надходження коштів, необхідних для своєчасної сплати обов'язкових платежів. Спільноти зазнають значну нестачу грошей через запроваджені державою протиепідемічні заходи. У зв'язку з цим, прошу Вас з порозумінням поставитися до складних умов життя релігійних спільнот та звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією розглянути та скоротити обов'язкові платежи для релігійних громад», - йдеться у листі.

Далі митрополит просить «переглянути обмеження стосовно дозволеної кількості присутніх за богослужінням осіб, та дозволити в храмах з великою зовнішньою та внутрішньою площею проводити служіння з більшим числом присутніх, з урахуванням допустимої норми кількості людей на квадратний метр площі та за умови дотримання рекомендованих дистанцій для зменшення особистих контактів», - пропонує митрополит УПЦ МП - і наголошує:

«Це в край необхідно задля передбачення можливих відхилень від встановленого порядку та для запобігання прояву "карантинних бунтів". Також наслідком може бути те, що частина людей піде у медично неконтрольоване «підпілля», в якому звершення релігійних обрядів буде відбуватися з великою кількістю залучених людей, що значно погіршить епідемічну ситуацію в країні».

Редакція РІСУ звернулась за коментарем до релігієзнавця Дмитра Горєвого.

- Я би хотів нагадати митрополитові Луці, що відповідно до українського законодавства (ст. 283 Податкового кодексу України), релігійні організації вже і так звільнені від сплати податку на землю під культовими спорудами. Зауважу також, що релігійним організаціям надана від держави 50% знижка на оплату газу для опалення. Це було зроблено ненависною для митрополита Луки особисто, про що він неодноразово стверджував, та в цілому для УПЦ МП, постмайданною владою. А саме Верховною Радою VIII скликання (Закон №71-VIII від 28.12.2014) та Урядом Арсенія Яценюка (Постанова Кабінету Міністрів України № 198 21.05.2014).

Але ж об’єктивно релігійним організаціям важко у період карантину?

- Звичайно важко, але ще важче буде державному бюджету, який внаслідок таких пропозицій, недоотримає зборів у вигляді податків. А це все ті кошти, з яких потім буде сплачуватись зарплати та пенсії. Я наразі бачу, як УПЦ МП допомагає у боротьбі з коронавірусом: шиє маски, готується надати приміщення для проживання медперсоналу. Але всі Церкви це роблять: і ПЦУ, і УГКЦ, і протестантський сектор. Однак, я також бачу і інше. Наприклад, в Одесі духовенство УПЦ МП на гелікоптері облітає місто та кропить свяченою водою. Це більше схоже не на корисні дії, а пир під час чуми. Хіба не краще ті гроші було витратити на дієвіші заходи – знову ж таки направити парафіям, які у скрутному становищі. Це було би дієвіше. Однак тоді не вийшло б головної мети, з якою це було зроблено – піару. Щоби не спекулювати поясню – виготовлення масок і допомога з приміщеннями від УПЦ МП – корисні дії, політ на гелікоптері зі свяченою водою – піар.

А цей заклик митрополита Луки, на вашу думку, теж піар?

- І так, і ні. З одного боку митрополит демонструє, що він думає про парафії. Хоча і не розуміє певних реалій (щодо сплати податків та комірного). З іншого боку цим зверненням Лука хоче підставити плече президентові Зеленському. У тексті заяви неодноразово наголошується на підтримці та повазі до президента та його представників. Буквально в останньому реченні митрополит пише «молитовно підтримуємо Вас та Вашу команду у цей критичний час!» (орфографія збережена). Це, на мою думку, найкраща ілюстрація до відомого мему «Церква поза політикою».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/79438/

Следующая новость
Предыдущая новость

Конструкция арочного металлодетектора Ритуальный транспорт в Киеве Мобильные бетонные заводы Лучшая мужская обувь на любой случай Стулья для столовой

Публикации