Митрополит УПЦ МП Никодим з розмахом відсвяткував новосілля в елітному маєтку в Житомирі

04.03.2020 15:38 6

Митрополит УПЦ МП Никодим з розмахом відсвяткував новосілля в елітному маєтку в Житомирі

Архиєрей Української Православної Церкви Московського Патріархату митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим побудував елітний маєток в центрі Житомира і з розмахом відсвяткував своє новосілля.

Про це 3 березня повідомив Уніан з посиланням на сюжет програми «Гроші».

«Митрополит фактично загарбав 20 соток комунальної землі і почав будувати маєток. Будівництво маєтку на 320 квадратних метрах ще рік назад тільки розпочиналося. Сьогодні - це оселя з дорогими меблями, системою «розумний дім» і власним місточком від будинку до собору», - йдеться у сюжеті.

«Сам владика не зміг сказати, скільки коштує будівництво маєтку. «Я не можу звести всі витрати. Я розумію, що все дорого». Але журналісти «Грошей» підрахували, що вартість будинку може бути від 100 до 200 тисяч доларів. А враховуючи ліпнину і розкішні меблі, вартість може бути і більшою. Звідки гроші? Кожен раз, коли парафіяни будуть ставити свічечку, вони робитимуть внесок у комфортне життя митрополита. Лише в місяць утримання такого маєтку може обходитися у тисячу доларів, стверджують журналісти», – йдеться у сюжеті.

Також у випуску повідомляють, що свічний завод, який є у митрополита Никодима, один з найприбутковіших церковних бізнесів. Священники розповідають, що кожен їх храм має купити свічок мінімум на 500 гривень в місяць. Враховуючи кількість підконтрольних церков – лише це приносить близько 125 тисяч гривень в місяць.

Як повідомляє Житомир.info, керуючий Житомирською єпархією УПЦ МП митрополит Никодим (в миру Горенко Віктор Васильович) хотів отримати 0,331 га землі біля церкви на житомирському Подолі. На сесії 27 вересня 2018 року проєкт рішення, де в додатку було питання про землю Никодиму, мав назву «Про надання згоди громадянам на розроблення документації із землеустрою». Питання ще раз розглядали на сесії 8 листопада 2018 року: у додатку до проекту рішення «Про надання згоди громадянам на розроблення документації із землеустрою» було 163 пункти, але під час обговорення депутати розглядали рекомендації щодо виключення пункту про земельну ділянку митрополита Никодима. 17 вересня 2019 року на сесії Житомирської міської ради депутати голосували проти виділення землі митрополиту Никодиму.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/79143/

Следующая новость
Предыдущая новость

У Києво-Печерській лаврі відтворять пам'ятник князю Костянтину Острозькому Большой выбор качественных электрокаминов от мировых производителей Диваны прямые, угловые и детские на складе в Киеве Оперативные грузоперевозки по Киеву и Украине Выбирайте лучшее, выбирайте металлочерепицу от завода «КМ»

Публикации