Митрополит Онуфрій збирається до Чорногорії, щоби підтримати «гнану» Сербську Церкву

18.02.2020 12:09 0

Митрополит Онуфрій збирається до Чорногорії, щоби підтримати «гнану» Сербську Церкву

Очільник УПЦ МП Митрополит Онуфрій з чотирма єпископами 29 лютого візьме участь в урочистих заходах на честь Сімеона Мироточивого в Подгориці, столиці Чорногорії.

Очолить святкування Патріарх Сербської Православної Церкви (СПЦ) Іриней.

Про це заявив митрополит Чорногорсько-Приморський СПЦ Амфілохій в інтерв’ю сербському православному каналу “Hram”, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на “Балканський оглядач” і Telegram-канал Аutocephalia.

За словами Амфілохія, заплановані Літургія в соборі Христового Воскресіння та литія у монастирі святого Сімеона Мироточивого.

Як відомо, Московський і Сербський Патріархати разом борються за “русскій мір” проти автокефалій в Україні, Чорногорії та Македонії.

“Усякий, хто допомагає українським розкольникам, це ворог не тільки Російської Церкви і “руського міра”, але також і всіх православних слов’янських народів і всього православного світу”, – цитує Сербського Патріарха офіційний сайт ВЗЦВ РПЦ 23 травня 2018 року.

Нещодавно, 30 січня 2020 року, делегація УПЦ МП на чолі з головою Представництва УПЦ МП при міжнародних організаціях єпископом Баришівським Віктором Коцабою зустрілась в Белграді з Предстоятелем СПЦ Іринеєм. У зустрічі також взяв участь заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП протоєрей Миколай Данилевич. Йшлося про спільні проблеми Сербської Церкви в Чорногорії та Московського Патріархату в Україні. Обидві Церкви намагаються зміцнювати свої юрисдикції у названих країнах, попри бажання значної частини місцевих вірян мати незалежну, автокефальну Церкву.

Напередодні, 27 січня, єпископ Віктор взяв участь в урочистостях у Чорногорії з нагоди дня пам’яті святого Савви Сербського та в антиурядовому протесті, який очолив митрополит Чорногорсько-Приморський СПЦ Амфілохій. Обидва клірики наголосили на тому, що віряни їхніх єпархій проходять спільні випробування і страждання, в яких звинуватили Константинопольську Церкву.

27 грудня 2019 року Чорногорський парламент ухвалив закон про свободу віросповідання, який спрямований на зменшення впливу Сербської Церкви в Чорногорії і передбачає націоналізацію храмів, зведених до 1918 року.

У країні почалися масові протести на підтримку Сербської Церкви, а на мітингу в Косово навіть помітили куратора з ГРУ РФ. В інформаційному полі Росія підтримує Сербську Церкву, а прагнення чорногорців мати власну Церкву пояснює “агресивним націоналізмом”.

Президент Чорногорії Джуканович звинуватив Сербську Церкву у підтримці ідеї Великої Сербії, тобто сепаратизмі: “Вони вважають, що Чорногорія була створена помилково”.

В середині січня президент Сербії Александар Вучич заявив про “безправне становище” сербів у Чорногорії та необхідність їх захищати.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/78933/

Следующая новость
Предыдущая новость

Заказ ежедневников с логотипом Поисковое продвижение интернет магазинов Монетная история Николая Первого Близкий к РПЦ телеканал продолжает культивировать украинофобию Где купить справки и дипломы в Украине

Публикации