Митрополит Онуфрій хоче, аби Вселенський Патріарх відкликав Томос про автокефалію ПЦУ

04.03.2020 3:09 0

Митрополит Онуфрій хоче, аби Вселенський Патріарх відкликав Томос про автокефалію ПЦУ

Предстоятель УПЦ (МП) вважає, що причиною нинішньої релігійної кризи в України є втручання Константинополя у справи УПЦ МП. Щоби «виправити цю помилку» він пропонує Вселенському Патріарху відкликати Томос про автокефалію ПЦУ «і тоді все стане на свої місця».

Про це Предстоятель УПЦ МП Онуфрій заявив в інтерв'ю радіостанції Чорногорської-Приморської митрополії Сербської Православної Церкви «Радіо Светигора», повідомляє Правосланая жизнь.

«Криза в Україні викликана узаконенням беззаконня, тобто втручанням Константинопольської Церкви у внутрішнє життя Української Православної Церкви, внаслідок чого з тих, хто відійшов в розкол, антиканонічно були зняті заборони, і Константинополь вступив з ними до церковного спілкування», - сказав Митрополит Онуфрій.

Як зазначив єрарх, створення «Православної Церкви України» - не просто помилка Константинопольського Патріархату, «це церковно-канонічне злочин».

Єдиний шлях до нормалізації релігійної ситуації в Україні, на його думку, - виправлення допущених Фанаром помилок.

«Є помилка Константинополя, яка допущена при спробі врегулювати розкол в Україні. Для того, щоб ліквідувати новий розкол, який утворився, потрібно повернутися до тієї точки, де була зроблена помилка - виправити помилку, і тоді все стане на свої місця. Це - єдиний шлях до усунення тієї кризи, яка сьогодні існує в Україні», - підкреслив Митрополит Онуфрій.

Очільник Української Православної Церкви Московського Патріархату у цьому ж інтерв’ю поскаржився, що його Церкву «вигнали в катакомби» та похвалився, що до його гнаної Церкви масово ідуть люди.

«Храми зайняті, а в багатьох районах Служби проводяться в садибах чи інших допоміжних приміщеннях. Насправді це сучасні катакомби», – заявив він, розповідаючи про сучасний стан УПЦ МП.

Нагадаємо, Митрополит Онуфрій з 27 по 29 лютого з офіційним візитом перебував у Чорногорії. У цій країні уже два місяці тривають протистояння між Сербською Православною Церквою та урядом, який підтримує новий закон про свободу релігії. Чорногорська опозиція, за підтримки Белграда й Москви, стверджує що цей закон спрямований проти Сербської Церкви.

Під час перебування у Підгориці Митрополит Онуфрій разом із прихильниками Сербської Православної Церкви взяв участь у антиурядових протестах.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/79121/

Следующая новость
Предыдущая новость

Новогодние игрушки и украшения Броши из бисера на фетре Идеальный праздник для вашего ребенка в JUMP PARK Глава УГКЦ у Краматорську: «Парафії УГКЦ Східної України є дорогоцінними перлинами в короні Вселенської Церкви» Туры в Испанию на Коста дель Соль

Публикации