Міністр молоді, культури та спорту Володимир Бородянський заявив, що за підсумками конкурсу на посаду голови Державної служби з етнополітики та свободи слова обрав Олену Богдан.
Про це він сказав у інтерв'ю агентству "РБК-Україна", повідомляє видання Гордон.
"Я подав до Кабінету Міністрів свої пропозиції. Я обрав Олену Богдан і рекомендував її Кабінету Міністрів на цю посаду", – підкреслив він.
Конкурс на посаду голови Держслужби етнополітики проводили двічі. Перший оголосили у вересні 2018 року, він закінчився безрезультатно. У другому конкурсі здобув перемогу Андрій Юраш, Юрій Решетніков став другим, а Богдан – третьою. Після конкурсу Бородянський провів з усіма трьома кандидатами співбесіду.
Держслужбу етнополітики Кабмін відновив у червні 2019 року.
Юраш – відомий український релігієзнавець. Із 2014 року працював у департаменті у справах релігій і національностей при Міністерстві культури України. За словами релігієзнавця Дмитра Горєвого, він відстоював інтереси України на міжнародних майданчиках (в ОБСЄ, Раді Європи, на різних конференціях), займався питаннями створення Православної Церкви України.
Решетніков – колишній голова Державного комітету у справах національностей та релігій, працював там за часів другого прем'єрства Юлії Тимошенко. Активний прихильник і лобіст Української Православної Церкви Московського Патріархату, вважає релігієзнавець Горєвой.
"Коли Юраш на конкурсі за всіма показниками обійшов Решетнікова, в УПЦ МП запустили цілий шквал публікацій. У всіх червоною ниткою повторювалася з разу в раз ідея, що Юраш – креатура [експрезидента Петра] Порошенка у владі. Мета була зрозуміла: донести до Банкової, що Юраш – агент Порошенка. Знаючи ставлення шостого президента до п'ятого, це означало, що Юраш не буде допущений до посади. Навіть якщо виграє конкурс", – писав Дмитро Горєвой у листопаді 2019 року.
Нагадаємо, що Олена Богдан – соціологиня, доцентка кафедри соціології в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», давно працює як дослідниця у сфері релігієзнавства зі значним міжнародним досвідом. Викладає в НаУКМА та Київському політехнічному інституті. Має досвід суспільствознавчих досліджень у вишах США, Канади, Великої Британії. Найбільше цікавиться питаннями суспільного розвитку, етики та релігійності, позитивного потенціалу особистості.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/authorities_religious_affairs/78877/