«Кухня для бездомних Карітас-Спес» від РКЦ працює у Києві

01.04.2020 22:18 33

Вже другий тиждень київська програма «Кухня для бездомних Карітас-Спес» із понеділка по п’ятницю годує безпритульних біля київського співкафедрального собору св.Олександра.

Щодня з 17:00 по 21:30 команда брата Себастьяна Янковського ОМІ — Ігор, Олена і Андрій — у дворі храму годують близько 100 людей. На вулицю Костельну, 17, сходяться бідні й бездомні зі всього Києва.

Щодня в меню для бездомних — 70 літрів супу, 25 літрів чаю з лимоном, канапки з маслом, ковбасою і сиром. А ще — теплий одяг, за потреби — засоби особистої гігієни. В час пандемії, крім цього звичного набору, кожен безпритульний отримає багаторазову медичну маску. Маски, дезрозчини, одяг для волонтерів і працівників закупив волонтер Андрій, який уже понад пів року допомагає бездомним. Він спускався до них у теплотраси, він їздить на роздачі; не лишив їх і в час пандемії, коли саме бездомні стали в групою ризику номер один, через відсутність особистої гігієни, неможливість уникнути контактів і пересидіти карантин удома.

«В цей час для людей дуже важливою є здатність співчувати. Бездомні люди дуже потерпають від голоду і холоду, — каже волонтер програми «Кухня для бездомних» Андрій Чміленко. — Вчора різко похолодало, ми працювали 5 годин в умовах 5-3 градусів тепла на різкому холодному вітрі. А бездомна людина постійно перебуває в таких умовах. Деякі йдуть по 2-3 години пішки в один бік, особливо важко людям літнім та старим, хворим. Важливим фактором є те, що вони турбуються не лише про себе, а й про тих, хто не зміг прийти через хворобу чи інвалідність, для них ми наливали їжу в спеціально підготовлену тару.

Зараз на вулицях дуже багато голодних людей. Був чоловік який зізнався крізь сльози, що не їв два дні. В ці дні також багато людей відкривалися на молитву. Мені особливо запам’яталась молитва з ромкою, мамою двох малих дітей, яка сама просила про спільну молитву. Ще дуже важливим у нашій допомозі є те, що нашим ставленням, тим, як ми називаємо кожного на ім’я, а не кличками, як вони самі між собою спілкуються, — відновлюємо їхню гідність. Ми вчимо їх, що не треба хитрувати, щоб отримати допомогу чи добавку, треба просто прийти і ти це отримаєш», — розповів Андрій.

Двічі на тиждень для безпритульних готує монастир Місіонерів Облатів Непорочної Марії в Обухові, тричі — сестри Місіонерки Любові (калькутки) з Києва.

Єпископ Віталій Кривицький, ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ та настоятель храму св.Олександра о.Станіслав Інжиєвський запросили команду «Карітас-Спес» на територію собору.

«Іжу наші підопічні зараз отримують в одноразових стаканчиках. Ми просимо приходити на конкретний час по 5 осіб, щоб не створювати натовпу. На виставлений стіл, який стоїть за 5 метрів від машини, ми виставляємо їжу, і кличемо людей. Після того, як одні поїли, — обробляємо дезінфектором стіл і стільчики, і кличемо наступних. Також бездомні можуть обробити дезрозчином руки перед їжею. Вся наша команда — в захисному одязі, який ми змінюємо на кожен виїзд. Для нас дуже важливою є безпека як команди, так і людей, що до нас приходять. Також ми пішки спускаємось до Майдану, де роздаємо їжу бездомним, які там мешкають», — каже Ігор Янковський, працівник програми «Кухня для бездомних», який сам раніше жив на вулиці, а тепер уже вісім років працює в «Карітас-Спес».

Працівниця Національного офісу «Карітас-Спес», волонтерка «Кухні для бездомних» Олена розповідає, що після оголошення карантину весь час думала, як можна організувати роботу з бездомними, щоб не залишити людей сам-на-сам із голодом і хворобою: «Коли брат Себастян зателефонував мені і сказав, що він відновлює роботу з бездомними, і що ці годування будуть щоденними і безконтактними, я дуже зраділа. Бо знаю, що в Києві дуже багато голодних людей. З цим супом, що ми даємо, — люди отримують щось більше: вони розуміють, що не залишені, не самотні. Це служіння дає мені силу в труднощах, коли я бачу, як Бог дбає про людей, які в гіршій ситуації, ніж я. Це дає мені можливість також оцінити своє життя і бути вдячною за те, що я маю: тепле ліжко, працю, смачну їжу, якою часом перебираю. На диво, бездомні дуже покірні. Цього вони можуть навчити кожного з нас. Часом нам не вистачає життя, щоб стати перед Господом і сказати: я — ніхто, а Ти — Все. А вони це мають», — поділилась думками про своє служіння Олена.

Брат Себастьян Янковський ОМІ розповів, що при щоденному годуванні людей на кухню йдуть значні витрати.

«Я хочу подякувати кожному, хто долучається до цієї доброї справи. Кожному жертводавцю, завдяки якому людина, яка не має нічого, може отримати цю гарячу їжу і відчуття, що вона не залишена», — закликав небайдужих брат Себастьян Янковський ОМІ, керівник програми «Кухня для бездомних Карітас-Спес».

Підтримати програму можна за такими реквізитами:

р/р Карітас-Спес
РЕЛІГІЙНА МІСІЯ «КАРІТАС-СПЕС» /CARITAS-SPES/ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ
ЄДРПОУ: 21664879
Номер рахунку: UA33 3808 0500 0000 0026 0023 70996
Код банку (МФО): 380805
Назва банку: Райффайзен Банк Аваль»
Призначення платежу: «Благодійна допомога: кухня для бездомних»

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/charity/79505/

Следующая новость
Предыдущая новость

Сайт для современных мам Самые разнообразные игровые аппараты Священики УПЦ спільно з волонтерами забезпечили п’ять підрозділів ЗСУ ліками В Славянске готовится 10-я школа миссионеров-прифронтовиков Ремонтно-соединительная арматура по доступной цене

Публикации