Краса віри врятує світ — анонс нового номеру «Патріярхату»

01.04.2020 18:18 3

Краса віри врятує світ — анонс нового номеру «Патріярхату»

Людина підсвідомо вже з наймолодшого віку прагне краси. У міру того, як особа дорослішає і зростає духовно, вона поступово набирається досвіду, роздумує про Господа й починає розуміти: «Краса і велич його діло, правда його стоїть повіки» (Пс 111,3). Але краса у Святому Письмі та переданні Церкви – це щось набагато більше, ніж просто зовнішня ознака тіл і явищ. Бо зовнішня «краса – річ оманлива, врода – марна» (Прип 31,30), читаємо у книзі Приповідок. Християнському розумінню краси та її ролі у житті релігійної людини присвячено свіже число часопису «Патріярхат».

Де краса не росте? Там, де немає діалогу, де людина втопила себе в самоті споживацтва та егоцентризму. Людина повинна дати перегоріти «духовній пластмасі» у вогні молитовного діалогу з Богом, і тоді на згарищі знову проросте душа, як творець краси. Без цього ми приречені, ділиться своїми роздумами отець-салезіянин Олександр Август Чумаков в інтерв’ю «Краса як відповідь і відповідальність», яким відкриваємо тему цього номера журналу.

Як співвідносяться священне і красиве, чому в сучасному світі ми так часто стикаємося з підміною красивого-сакрального на щось «красиве і дороге на релігійну тему»? Що про це думають мистецтвознавці і що про естетику віри говорить сучасне богослов’я УГКЦ? Відповіді шукають у своїх розвідках «Від священного до красивого і дорогого на релігійну тему» і «Три постаті української богословської естетики» Михайло Скоп та о. Олег Гірник.

Любов і краса, питання краси стосунків – теми, що завжди на часі, питання, над якими треба постійно роздумувати. Це тези статті «Стара як світ правда життя» сімейної психотерапевтки Оксани Винярської.

Море – цінне і водночас недооцінене в Україні. Чому так і яке особливе завдання мають Церкви країни зі статусом морської? Про досягнення і виклики капеланів українських моряків на Батьківщині та за кордоном з директором служби отцем Олександром Смеречинським розмовляє наш постійний автор Михайло Шелудько – «Морський апостолят – альтернативна дипломатія».

«Чи запал навернених буде надією Церкви?» – заголовок статті д-ра Андрія Сороковського, в якій він роздумує над новою книгою канадійського автора Крістофера Ґулі про входження нових людей до УГКЦ у цій державі. Вам теж цікаво, хто вони і чому приєдналися саме до нашої Церкви?

Про це, а також авторські матеріали на теми історії Церкви і сучасну культурну критику читайте в другому «Патріярхаті» за 2020 рік.

«Патріярхат» можна передплатити через Укрпошту – 90827,
електронний варіант часопису можна придбати на сайті journals.ua
Читайте архівні матеріали на сайті www.patriyarkhat.org.ua, в тому числі й англійською мовою в окремому новому розділі,


Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/studios/announcements_of_publications/79511/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как жить без ограничений Єпископ УПЦ КП обговорив питання співпраці з Управлінням охорони здоров’я Житомирської ОДА Вас ждут бесплатные игральные аппараты на азартном портале СлотсДок Особенности транзакций и видеослоты, как лучший вариант активных ставок Все для тормозной системы вашего автомобиля

Публикации