«БФ «Карітас-Київ» в лютому у Брюховичах провів шосту Школу інтелектуального розвитку. Така школа – це завжди велика та значуща подія для всіх, хто бере в ній участь: студентів, спікерів та організаторів», - повідомляє о. Роман Сиротич, директор Карітас-Київ.
За словами організаторів, школа пройшла на високому рівні, піднімалися актуальні сучасні філософські, психологічні, політичні, історичні та теологічні питання. Близько 60 учасників з різних регіонів України проходили тижневе інтенсивне навчання.
Серед спікерів цього разу були - Анатолій Ахутін, Олександр Філоненко, Антон Дробович, Дар’я Зіборова, Лариса Гармаш, Олександр Пустовіт та Ганна Гуменюк. Психологічний блок проводила психологиня Дар’я Сапегіна та трененр Олег Рощіпкін. Ігор Михайлишин, доброволець батальйону «Донбас», розповідав свою історію війни, боротьби, полону, героїзму та життя після війни. Ця зустріч сильно торкнулася сердець, бо війна не десь далеко, а зовсім поруч. Сильні долі сильно впливають.
Теми, що піднімалися, торкалися етики, моралі, людяності, культури пам’яті, героїзації, гідності, колективної травми, людяності та розлюднення, етосу та культури, критичного мислення, особистої та колективної відповідальності, визнання провини та прощення, складних питань війни, декомунізації, інтеграції, профілактики вигорання, філософії кіно, європейских моделей світосприйняття, стародавніх релігій, державного устрою, екзистенційного вакууму, віри, стосунків з Богом та багато іншого. Все складно перерахувати, студенти обговорювали та дискутували постійно під час перерви, трапези і, навіть, вночі.
«Школа нікого не залишає байдужим. Нові сенси та відкриття, переосмислення власного життя, свого ставлення до багатьох важливих речей, налагодження нових дружніх стосунків, радість від спілкування, можливість почути відповіді на свої запитання від мудрих вчителів – це лише маленька частина того, що отримують учасники школи», - говорить директор БФ «Карітас-Київ» о. Роман Сиротич.
За його словами, ми не можемо досягти миру, поки Росія не припинить свою агресію. Але ми можемо вже зараз об’єднуватися всередині країни, прислухатися один до одного, думати про спільне благо, планувати та розбудовувати країну, зранену, але живу.
«Все починається з нашого мислення, з ідей в нашій голові та з нашого серця. Тому, насамперед, так важливо працювати з розумом та душею, щоб мати розумне серце та гострий розум, щоб вміти розрізняти добро і зло в самому їх зародку» - говорить о. Роман.
Студенти ділилися враженнями, говорили, що ця школа навчила людяності та поваги, дала зрозуміти, що кожен громадянин має нести відповідальність за свою країну, показала причинно-наслідкові зв'язки, відкрила нове розуміння спільноти, дружби, любові та християнських цінностей.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/79112/