Інститут релігійної свободи закликає не розпалювати ворожнечу у зв’язку з пандемією COVID-19

29.04.2020 18:29 0

Інститут релігійної свободи закликає не розпалювати ворожнечу у зв’язку з пандемією COVID-19

В Інституті релігійної свободи обурені через розпалювання ворожнечі в суспільстві у зв’язку з пандемією COVID-19. Церкви і релігійні організації України в цілому вжили необхідних заходів щодо безпечного проведення богослужінь в умовах карантину. А відповідальність за конкретні виявлені порушення повинна покладатися на порушників, а не на релігійну спільноту України в цілому.

«Останнім часом у медіа систематично поширюється неправдива інформація, передусім з боку посадових осіб МОЗ, про нібито масове порушення церквами вимог карантину на Великдень і майже щоденно озвучуються негативні прогнози про очікуваний спалах захворюваності на COVID-19 у зв’язку з цим», — йдеться у заяві Інституту релігійної свободи, опублікованій сьогодні.

Повний текст заяви:

ЗАЯВА
Інституту релігійної свободи
про неприпустимість розпалювання ворожнечі в суспільстві
у зв’язку з пандемією COVID-19

Останнім часом у медіа систематично поширюється неправдива інформація, передусім з боку посадових осіб МОЗ, про нібито масове порушення церквами вимог карантину на Великдень і майже щоденно озвучуються негативні прогнози про очікуваний спалах захворюваності на COVID-19 у зв’язку з цим.

Мусимо зазначити, що такі заяви не відповідають дійсності та прямо суперечать офіційним даним. Зокрема, цього року Національна поліція України зафіксувала істотне зменшення кількості віруючих у храмах під час святкування Великодня: 130 тисяч замість 7 мільйонів, у порівнянні з минулим роком. Тобто менше 2 % віруючих прийшли до храмів святкувати Великдень, що свідчить про колосальну інформаційну та організаційну роботу, яку провели церкви і релігійні організації різних конфесій з метою убезпечення своїх вірних і суспільства загалом в умовах пандемії вірусу COVID-19. Хоча і були поодинокі порушення, на які правоохоронні органи відреагували, розпочавши відповідні кримінальні провадження.

Слід зауважити, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій з початку запровадження в Україні карантину у зв’язку з COVID-19 займає послідовну позицію щодо протидії і подоланню цієї епідемії. Зокрема, Рада Церков 13 березня 2020 року зробила Заклик до українського народу і вірних різних церков щодо профілактики поширення короновірусу, який містив конкретні рекомендації щодо самоізоляції та дотримання вимог карантину. Таким чином, церкви і релігійні організації України в цілому вжили необхідних заходів щодо безпечного проведення богослужінь в умовах карантину та позитивно сприйняли пропозицію керівництва держави щодо відзначення вірянами пасхальних свят (Песах, Великдень) вдома, у колі сім’ї.

Інститут релігійної свободи закликає посадових осіб МОЗ, експертів і інших медійних осіб припинити розпалювати ворожнечу в суспільстві в контексті ситуації з пандемією COVID-19. Відповідальність за конкретні виявлені порушення повинна покладатися на порушників, а не на релігійну спільноту України в цілому. Такі несправедливі узагальнення не можуть не обурювати тих віруючих і релігійні громади, які сумлінно виконують приписи карантину. Присяга державного службовця та стандарти журналістської етики вимагають уникати узагальнених звинувачень будь-якої соціальної групи, в тому числі релігійних громад, та поважати права і гідність кожної людини.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/79982/

Следующая новость
Предыдущая новость

Где купить православные четки из настоящего камня? Самый загадочный алкоголь - абсент Доставка цветов от настоящих профессионалов Онлайн против наземных казино - преимущества Доставка цветов в Киеве круглосуточно

Публикации