Грецію обурило читання Корану у соборі Святої Софії в Стамбулі

31.05.2020 18:59 96

Грецію обурило читання Корану у соборі Святої Софії в Стамбулі

Греція висловила обурення тим, що в соборі Святої Софії в Стамбулі цієї п’ятниці відбулися читання Корану.

Відповідну заяву зробило МЗС Греції, повідомляє Укрінформ.

«Читання уривків із Корану всередині Святої Софії, пам’ятки світового рівня, що охороняється ЮНЕСКО як об’єкт всесвітньої спадщини, який функціонує як музей з 1935 року, є не лише неприйнятною спробою змінити сприйняття цього місця як пам’ятника, а й ображає релігійні почуття християн у всьому світі», - йдеться в заяві.

У МЗС Греції переконані, що ця акція є образою для міжнародної спільноти і вкотре викриває Туреччину, яка зобов'язана поважати як Конвенцію про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини, так і ЮНЕСКО, членом якої вона є.

«Ми вкотре закликаємо Туреччину дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань та припинити ставити внутрішню доцільність перед її дуже привілейованою роллю як охоронця пам’ятника, настільки важливого як Свята Софія, що належить усьому людству», - заявили у МЗС Греції.

На початку минулого року Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявляв, що один із найстаріших православних храмів - Софійський собор у Стамбулі, який зараз має статус музею, може бути перетворений на мечеть з безкоштовним входом.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/80413/

Следующая новость
Предыдущая новость

Булгары в Татарстане Магазин косметологического оборудования Cosmo-Prof Капелан УПЦ КП прочитав військовим лекції «Цінність християнського життя» та «Вартість і призначення людини» В Херсоне при участии властей открыли мемориал рабби Гилеля из Парича Запчасти на китайские автомобили

Публикации