Департамент у справах релігій розробив алгоритм відновлення богослужбової діяльності релігійних організацій

15.05.2020 17:38 0

Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури та інформаційної політики України розробив та запропонував релігійній спільноті рекомендації щодо виходу релігійних організацій з карантину.

"Цей документ був підготовлений більше двох тижнів тому. Його відразу надіслали до МОЗ для аналізу та включення до загальних урядових рекомендацій з цього приводу, — повідомив на своїй фейсбук-сторінці директор Департаменту Андрій Юраш. — На жаль, через позицію окремих релігійних організацій, які на початках запровадження карантинних обмежень і на рівні декларацій, і де-факто вирішили ігнорувати урядові рекомендації, покликані не допустити поширення епідемії коронавірусу, у МОЗ з острахом і великою обережністю поставились і до цієї запропонованої схеми поступового виходу з об’єктивних обмежень, викликаних пандемією.

Але далі чекати немає можливості, а тому МКІП самостійно пропонує логістику, як повертатися до нормального традиційного ритму життя, відновлюючи духовне служіння церков та релігійних організацій та максимально піклуючись про здоров’я і віруючих, і всіх інших членів суспільства".

Рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України щодо етапів виходу релігійних організацій з карантину та поступового відновлення системної і повноцінної богослужбової діяльності.

У відповідності до запропонованих Кабінетом Міністрів України етапів зняття карантинних обмежень, введених в країні за для боротьби з епідемією коронавірусу СОVID-19, Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує такий алгоритм щодо поступового відновлення системної і повноцінної богослужбової діяльності релігійних організацій.

  • Відкриття храмів для індивідуального відвідування віруючими й звершення приватних молитов (але не в часі звершення традиційних служб представниками духовенства: без присутності віруючих та за участі не більше 10 осіб), із дотриманням всіх правил поводження в суспільних місцях під час карантину, може бути можливим, коли протягом 10 днів поспіль відсоток виявлених випадків захворювання серед усіх протестованих щоденно знижується, а щоденна кількість осіб, які одужали, стала або зростає.
  • Проведення богослужінь за присутності обмеженої кількості віруючих в храмі (молитовному будинку) із дотриманням всіх правил карантину, зокрема з використанням ЗІЗ й фізичної дистанції між присутніми, може бути можливим, коли під час 10-ти днів поспіль кількість нових непов'язаних між собою випадків захворювання щоденно менше, ніж 5 на область.
  • Проведення звичних служінь із залученням значної кількості віруючих до традиційних ритуально-обрядових дій, як, до прикладу, масового причастя, із дотриманням священнослужителями та віруючими норм особистої гігієни, зокрема з використанням ЗІЗ, може бути можливим, коли в Україні фіксуватимуть лише поодинокі випадки зараження на Covid-19, які пов’язані виключно з імпортуванням захворювання.

Важливо відзначити, що на всіх зазначених вище етапах виходу з карантину під час проведення богослужінь священнослужителі й присутні на них віряни повинні дотримуватися всіх належних превентивних заходів щодо запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, ґрунтованих на рекомендаціях МОЗ і ВООЗ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/authorities_religious_affairs/80212/

Следующая новость
Предыдущая новость

Працівники ювенальної поліції влаштували свято дітям молодіжного табору Мукачівської єпархії УПЦ Где найти оригинальный контент от Гаминатор? Современные системы видеонаблюдения по разумным ценам Столешница из натурального камня Ремонт выхлопных систем в Киеве

Публикации