Через ігнорування священниками УПЦ МП карантину в Нетішині спалах коронавірусу

28.04.2020 16:59 0

Через ігнорування священниками УПЦ МП карантину в Нетішині спалах коронавірусу

Наразі уже офіційно підтвердили 82 випадки COVID-19. Останні шість випадків виявили у мешканців Нетішина. Всі вони наближені до церков Московського Патріархату. Їх у місті 2. За словами міського голови Олександра Супрунюка, настоятелі цих храмів систематично ігнорували звернення чиновників, лікарів та поліції. Про це інформує сайт Vsim.

У списку інфікованих - священик, диякон та лікар, яка була в церкві і тісно контактувала з хворими. Ще трьох хворих виявили у сім‘ї священника.

Наразі в Нетішині в посиленому режимі працюють над виявленням контактних осіб. Для цього довелося залучити кілька служб. Серед них епідеміологи, поліцейські та співробітники СБУ. Через масове інфікування в церквах МП, міський голова Нетішина вже написав заяву до поліції та служби безпеки України.

«Починаючи із зелених свят і протягом усіх Великодніх днів, ми зверталися до усіх церков, в тому числі Московського патріархату, з проханням дотримуватися санітарних вимог. Але наші звернення ігнорувалися. Систематично в мережі Facebook на сторінці одного священика Московського Патріархату та на сторінці самого собору, з’являлися дописи про те, що коронавірус є всюди, на нього не потрібно звертати увагу, натомість потрібно відвідувати церкву.

На сторінці собору було розміщено розклад богослужінь, ніби із дотриманням санітарних вимог, але проводилося мирування. А це безпосередні контакти із багатьма людьми», - зазначив міський голова Нетішина Олександр Супрунюк.

За цим фактом міська рада зверталася безпосередньо до священника. З ним було проведено бесіду. Але згодом з’явилися факти ігнорування ним санітарних норм. До собору міський голова Нетішина направив поліцію для роз’яснювальної бесіди.

В результаті на правоохоронця обіцяли спустити собак. По відношенню до поліцейського священик почав себе грубо поводити. Погрожував спустити на нього собак. Тобто ігнорування вимог ішло весь час. На сам Великдень, у тому числі й церквах Московського Патріархату, скупчень вдалося уникнути. Але це лише завдяки тому, що постійно чергувала поліція. Але після самого Великодня, до нас дійшла інформація, що люди, які захворіли на COVID-19, тісно контактували з священнослужителями МП. Із шести нововиявлених - всі з приходу Московського Патріархату. Тому щойно я підписав заяву до поліції та СБУ про кримінальне правопорушення. Це не було спонтанне рішення. Якщо не реагують на прохання будемо діяти так, - зазначив Олександр Супрунюк.

Міський голова розповів, що наразі ситуація у Нетішині доволі складна. По двох перших випадках - довелося опрацювати близько 1000 осіб. По атомній станції було 77 контактних осіб. Захворіла з ХАЕС - прибиральниця на станції. Вона мала доступ до всіх приміщень. Відповідно зараз працюємо в посиленому режимі. Була проведена ретельна дезінфекція. Також працюємо по нововиявлених випадках. Там коло контактних може бути доволі широке. Тому доводиться залучати не лише сімейних лікарів та епідеміологів, а й поліцію та СБУ. Стараємося оперативно виявити та локалізувати всіх, - зазначив Олександр Супрунюк. Крім цього міський голова звернувся до приватних підприємців Нетішина та до всіх містян. Він попередив про спонтанні рейди магазинами та про штрафи за порушення карантинних умов.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/79965/

Следующая новость
Предыдущая новость

Самое выгодное предложение приобретения сжиженного газа 4 варианта реструктуризации кредита. Где взять справку от гинеколога? Туры в Великий Устюг на Новый Год Колеса с Европы высокого качества

Публикации