Cинагога на колесах відвідує Сумщину, на черзі – Чернігівщина та Харківщина

08.08.2018 16:54 0

Cинагога на колесах відвідує Сумщину, на черзі – Чернігівщина та Харківщина

З 10-ї години ранку 7 серпня біля сумської альтанки працював міцвомобіль – синагога на колесах. Відвідувачі міцвомобілю могли познайомитися з традиціями єврейської релігії, дізнатися, як влаштована синагога. Про це у міцвомобілі розповідатимуть вихованці єшиви – єврейської школи, де вивчають Тору, повідомляє UA Суми.

Пані Валентина – сумчанка. Сама православна християнка. До пересувної синагоги завітала випадково.

“Вони мені близькі по духу. Я поважаю будь-яку релігію. Єврейська релігія для мене більш правильна. Мені подобається їх щирість, їх відносини”, – говорить Валентина Мельник.

Понад півгодини пан Олександр вивчав атрибутику міцвомобіля. Тут література, суботні свічки, та мезуза – єрейський оберіг для дому.

“Раніше ми знали 10 заповідей, а ще є 7 заповіденй ноха – ноя. Там по-іншому,тому хотілося б більше дізнатися. Я давно цікавився цим, бажано живе спілкування”, – каже Олександр Шульженко, сумчанка.

“З часів радянського союзу було заборонено виконувати заповіді, тому євреї не мали такої можливості. Зараз в Україні є багато євреїв, які вже забули традицію як і що робиться. Ми хочемо повернути їм їх традицію. У минулому році була перша така експедиція була на півдні України. У цьому році їх 2”, – говорить Ефраім Колпак, член екіпажу міцвомобіля.

Маршрут цього міцвомобіля – Харків – Суми – Чернігів – Харків. На Сумщині вже проїхали Охтиркою, Конотопом, Шосткою, Глуховом. Завтра поїдуть до Ромен.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/judaism/72144/

Следующая новость
Предыдущая новость

Оперативные услуги ритуальной компании в Москве У Києво-Печерській лаврі відтворять пам'ятник князю Костянтину Острозькому Печать конвертов на все случаи жизни Аппетитные бонусы и море слотов в казино Лавина Средство для безопасного и быстрого похудения

Публикации