Археологи виявили руїни «втраченого» старовинного монастиря

31.01.2020 12:29 0

Археологи виявили руїни «втраченого» старовинного монастиря

Британські археологи виявили залишки стародавнього англосаксонського монастиря, де, можливо, відбулася коронація Едгара Миролюбного — короля з Вессекської династії, що правив у Х столітті, інформує Ukr.Media.

Цей монарх зійшов на трон після смерті свого старшого брата в 959 році, але був коронований тільки в 973-му, тобто через 14 років.

Напівкруглі руїни будівлі були знайдені під час реставраційних робіт у Батському абатстві. В деяких місцях збереглася штукатурка з додаванням деревного вугілля. Цей матеріал відправили на радіовуглецевий аналіз, і він показав, що знахідка відноситься до VIII-X століть, що збігається з датами життя Едгара.

Руїни розташовані на південь від сучасного абатства, нижче рівня бруківки, але вище римських будівель, які були зведені в попередню епоху. Археологи з'ясували, що вони оточені похованнями пізньої саксонської ери.

«З'являються все більш вагомі докази того, що ми дійсно знайшли частину втраченого монастиря в Баті», — зазначив старший співробітник наукового проєкту Кай Мейсон.

Раніше історики лише припускали, що на місці абатства Бат розташовувався англосаксонський монастир — довгий час не вдавалось знайти ніяких його слідів.

В історичних хроніках збереглися свідоцтва, що Едгар Миролюбний спочатку був коронований в Кінгстоні-на-Темзі. Але через кілька років кордони його володінь істотно розширилися — так, він вперше об'єднав ворогуючі землі Вессекса, Мерсії та Нортумбрії в одне політичне ціле. У зв'язку з цим монарх вирішив, що необхідно провести ще одну, набагато більш пишну церемонію коронації, і підкреслити божественну природу своєї влади.

Після цього Едгар продовжив зміцнювати військову міць держави та відправив армію на північ, щоб привести до присяги місцевих вождів. Але через два роки, у віці приблизно 32 років, він помер і був похований в абатстві Святого Дунстана в Гластонбері (Сомерсет), де його почитали як святого.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/78726/

Следующая новость
Предыдущая новость

Джокер Казино – неперевершений ресурс для розваг Виды отчетов по практике: студентам на заметку Услуги компании «ФЛАГМАН»: 6 причин использовать профессиональную юридическую консультацию Формы и сопутствующие материалы для садовой дорожки Помощь в изучении английского

Публикации