Археологи під підлогою церкви виявили 500 монет XVIII століття

24.03.2020 23:29 0

Археологи під підлогою церкви виявили 500 монет XVIII століття

Археологи виявили скарб із 500 монет XVIII ст. під підлогою церкви села Обішовце, Словаччина. Знахідка була прихована в керамічному горщику накритому каменем. Про це повідомляє Gazeta ua.

Монети використовували як заробітню плату місцевим шахтарям. Їх карбували самостійно монетні двори копалень тодішньої Верхньої Угорщини, якій належали землі сучасної Словаччини. У шахтах із початку IX ст. добували мідь, залізо, срібло та дорогоцінне каміння. У XV ст. 5 основних шахтарських поселень, зокрема і місто Кошице, об'єдналися для просування своїх економічних інтересів, повідомляє The History Blog.

Окрім шахтарських, у горщику знайшли й срібні монети загорнуті у лляну тканину та декілька давніх польських монет. Найбільш ранню монету датували 1702 роком.

Припускають, що скарб приховали під час значних політичний і релігійних потрясінь, що охопили країну наприкінці XVII на початку XVIII ст. Можливо, священик із місцевої церкви та парафії збирав гроші та заховав їх під підлогу, не розповівши про це нікому.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/79393/

Следующая новость
Предыдущая новость

«Игродом» - большое количество игр для детей, в которые можно играть в режиме онлайн Быстрая, безопасная и качественная химчистка ковров Промышленные фильтры обратного осмоса Автомобильная заправочная станция на погранпереходе «Котловка» Космолот - как перевернуть сознания клиентов

Публикации