96% біологів вважають, що життя починається при зачатті

18.01.2020 1:19 3

96% біологів вважають, що життя починається при зачатті

Питання біологічного початку людського життя ніколи не було настільки контраверсійним, як їх описують в проабортивних політичних баталіях. Згідно з дослідженням, опублікованим цього літа, навіть біологи, які підтримують легальність абортів, визнають, що жертви даної процедури є людиною з моменту зачаття, повідомляє rodyna.org.ua з посиланням на Lifesitenews.

Стів Якобс недавно здобув науковий ступінь факультету порівняльного людського розвитку Університету Чикаго, захистивши дисертацію на тему змішаних методів посередництва у дискусіях навколо абортів у США. Її метою був пошук узагальненого розуміння відповідей обох сторін на численні фактологічні та юридичні аспекти цієї проблеми.

Якобс докладно виклав свої висновки у жовтневій статті на сайті Quilette. Він з’ясував, що:

– для 82% американців важливо знати відповідь на питання «коли починається життя» для розуміння цієї проблеми;

– 93% опитаних погоджуються з тим, що людське життя повинно бути законодавчо захищеним з моменту його початку;

– 80% вважають біологів найбільш кваліфікованими для відповіді на питання про момент початку життя.

Таким чином, він сформував анкету і відправив її біологічним факультетам та кафедрам більш ніж тисячі наукових закладів по всьому світу.

«Коли почали надходити придатні для обробки дані з відповідями, я виявив що 5337 біологів (96%) стверджують, що людське життя починається з моменту зачаття, тоді як 240 (4%) заперечують цю точку зору», — пише Якобс. «Більшість опитаних ідентифікували себе як лібералів (89%), прихильників права на аборт (85%) і нерелігійних (63%). У випадку, коли це були американці, які виявили свої партійні вподобання, більшість ідентифікували себе симпатиками Демократичної партії (92%)»

Він також додав, що, незважаючи на намагання сформулювати свої питання технічно та нейтрально, він одержав ряд недоброзичливих відповідей від вчених, які відхилили його запит як «якусь дурницю про право на життя», «релігійне опитування» і навіть «фонд Трампа і Ку Клукс Клану(!)», а один із вчених відповів, що він «зробить усе можливе, щоби впевнитись, що ніхто з його наївних колег не попаде у цю пастку».

Якобс зазначив, що такі погляди можуть належати респондентам, які переживають когнітивний дисонанс від усвідомлення, що їхні наукові погляди на ембріон як на людину суперечать їхнім політичним переконанням, а відтак відчувають страх, що пряма відповідь на питання може призвести до підтримки іншими людьми обмежень на аборти. Учені також бояться можливого конфлікту та ізоляції з боку прихильних до права на аборт лібералів, на яких вони можуть покладатися у питаннях соціальної, емоційної чи фінансової підтримки.

Незважаючи на ворожість захисників абортів, результати Якобса є відповідними давно врегульованим біологічним критеріям, які відображені у численних основних наукових та медичних підручниках, вони стверджують, що життя людського організму починається при заплідненні та розвивається впродовж усього періоду вагітності.

Багато представників абортивних клінік, про-абортивних активістів та філософів визнають це, надаючи ненародженим дітям людські якості, але при цьому стверджують перевагу «тілесної автономії» матері над правом дитини чи проводять філософські відмінності між людиною і особою (суб’єктивні ціннісні твердження, які філософи, що виступають за право на життя, широко оскаржують).

Якобс також з’ясував, що більшість як прихильників, так і противників абортів у США відповіли, що для них є прийнятним «всебічний політичний компроміс, який надає більше прав вагітним жінкам, вдосконалює процес усиновлення для батьків, дозволяє аборти в екстремальних випадках і обмежує аборти за власним рішенням жінки після перших трьох місяців вагітності» на зразок правового врегулювання абортів у різних європейських країнах.

Робота Якобса спершу привернула широку увагу цього літа завдяки публікації попередніх результатів (перед власне дисертацією), де були підкреслені одержані відомості про ставлення науковців щодо початку життя. У липні він повідомляв про те, що йому доводиться справлятися із сильною протидією не тільки його однокурсників чи респондентів опитування, а також і адміністрації факультету, включаючи його власного наукового керівника. Ця протидія включала численні спроби зупинити його дослідження і звинувачення в порушенні етичних стандартів.

«Академічний страх перед зваженим науковим дослідженням на тему абортів у США вартував п’яти років мого життя, — каже Якобс. — Упродовж цих п’яти років мені було болісно від усвідомлення того, що представники одного з найкращих наукових закладів хотіли принести принципи академічної свободи у жертву заради захисту своєї ідеології. Вони були готовими поставити під загрозу свою репутацію, щоб знищити наукову роботу, яка досліджувала догми прав на аборти. Незважаючи на увесь спротив ліберальної заідеологізованої наукової спільноти, співробітники Університету Чикаго проявили сміливість і допомогли провести моє дослідження, відкладаючи свої упередження і відстоюючи академічні принципи».

Нагадаємо, аборт — умисне переривання людського життя, тобто вбивство. Згідно зі статтею 115 Кримінального кодексу України, умисне вбивство — це дія, вчинення якої тягне за собою кримінальну відповідальність. Церкви України різко виступають проти абортів. За словами Глави УГКЦ Патріарха Святослава Шевчука, за роки незалежної України «її народ свідомо і добровільно вбив 40 мільйонів дітей». Він зазначив: на фоні цієї цифри ті діти, які народилися за роки незалежності, — «це вцілілі, ті, яких випадково минула вбивча рука батьків». Саме тому греко- і римо-католики та православні неодноразово зверталися до Верховної Ради з вимогою заборонити проведення абортів. Вбивством аборти вважають усі Церкви та релігійні організації України.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/78552/

Следующая новость
Предыдущая новость

Качественные и стильные часы Casio Сайт с лучшими бесплатными видеослотами «Barberking» − настоящий атмосферный барбершоп в Харькове Курсовые и дипломные работы для студентов 50 фріспінів за реєстрацію в першому українському онлайн казино Слотокінг!

Публикации