80 років тому російські окупанти вбили родину Митрополита Андрея Шептицького

28.09.2019 20:30 0

80 років тому російські окупанти вбили родину Митрополита Андрея Шептицького

80 років тому, 27 вересня, російські окупанти жорстоко вбили родину рідного брата митрополита Андрея Шептицького. Про це на Facebook написав дослідник Іван Матковський.

80 років тому, 27 вересня у Прилбичах на Яворівщині було знищено родину Леона Шептицького, рідного брата Митрополита Андрея і о. Климентія.

На одному із фото, Леон і Ядвіга Шептицькі із дітьми та гостями святкують у 1927 році срібне весілля - 25-ть років разом.

На іншому - стан будинку у Прилбичах у 1941 році. На той час, вбитими були господарі дому, а також їх син Андірй, застрілений у Катині. Інший син - Ян Сильвестр - у цей час був на каторзі біля Владивостоку. Чудом врятувалися доньки: Ганна і Єлизавета. Остання дожила до наших днів і померла у березні минулого року.

будинок.jpg

Нижче подано перебіг подій у Прилбичах 27 вересня 1939 року:

У Прилбичі Червона армія увійшла 26-го вересня 1939 року. Цього ж дня маєток Леона Шептицького було оточено, а всіх його мешканців зачинено в різних кімнатах. Окрім господарів, у будинку перебували Ольга Фридрихова (1873–1952) та римо-католицький священик Маріуш Скібневський (1881–1939), професор Папського східного інституту в Римі. Наступного дня, 27-го вересня, зранку відбувся допит Леона та Ядвіги. Після цього їх вивели в кінець городу і вже біля викопаної могили вбили пострілами в голову. Так само було вбито о. Скібневського. Як пишуть дочки, вбивці планували знищити Леона і священика, а жінок зоставити у спокої. Однак Ядвіга Шептицька відмовилася залишити чоловіка, заявивши, що «я йду туди, де й мій чоловік іде». Коли їх вивели з будинку, то Шептицька затрималася біля фігури Матері Божої, щоби перехреститись. За це отримала удар у плечі від солдата, який їх конвоював. Донині не відома причина такої розправи. Рідні припускали, що, можливо,

о. Скібневського поплутали з о. Климентієм: обидва були худі й високі. На цей час о. Климентій уже був призначений екзархом Росії та Сибіру. І хоча все це діялося таємно, та пізніше виявилося, що в найближчому оточенні Шептицьких не бракувало російських шпигунів.

Коли брати Шептицькі дізналися про трагедію, о. Климентій із братами-студитами вибралися зі Львова кінним возом, щоби привезти труни й поховати мучеників за християнським обрядом. У Прилбичах більшовики загородили їм дорогу,

повідомивши, що їх не пустять на територію маєтку Шептицьких. Закопавши порожні труни в саду місцевого священика, студити повернулися до Львова. Тіла лежали на землі понад тиждень, бо люди боялися їх хоронити. Згідно християнського обряду, вбиті у маєтку у Прилбичах були похоронені аж у липні 1941 року.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/77297/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как подготовить ребёнка к школе Идеальные женские сапоги на сайте Выбираем кроссовки на года Добавление отзывов в google maps ZoogVPN − отличный совершенно бесплатный VPN для Украины

Публикации