7 квітня у Софійському соборі не відбудеться Літургії УГКЦ

09.03.2019 15:12 3

7 квітня у Софійському соборі не відбудеться Літургії УГКЦ

У четвер, 7 березня, відбулася зустріч Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава з Предстоятелем Православної Церкви України Епіфанієм.

Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, під час зустрічі Предстоятелів Церков стало відомо, що Софійський собор, головна святиня України, найближчим часом буде недоступний для Богослужінь жодній із Церков, оскільки у ньому розпочинаються реставраційні роботи.

Блаженніший Святослав, пояснюючи прагнення вірних молитися у Софійському соборі, наголосив, що цей храм є спільним домом усіх дітей Церкви Володимирового Хрещення та матірнім для усіх наших катедральних соборів. Бажаючи молитися у цьому храмі, ми хотіли засвідчити нашу церковну спорідненість з нашими православними братами. Цей рух є рухом до наших джерел, до зростання у благодаті Володимирового Хрещення, до відновлення єдності колись єдиної, а нині ще поділеної Київської Церкви.

Предстоятелі українських Церков підтвердили незмінне прагнення обох сторін до порозуміння, співпраці та спільного служіння українському народові. Патріарх Святослав наголосив на тому, що дорожньою картою такого зближення є дослідження нашого спільного коріння, міжцерковне примирення та зцілення історичної пам’яті.

Було зазначено, що наші Церкви є щойно на початку цього спільного шляху. Ми спільно будемо працювати для того, щоби, за словами Патріарха Йосифа Сліпого, побачити воістину оновлений собор Святої Софії у Києві.

«Допоки цієї єдності ще немає, жодна із Церков-спадкоємниць цієї Церкви не може одноосібно посідати старовинний собор Премудрості Божої, Софії Київської. Він має радше бути місцем зустрічі нащадків софійної Київської Церкви, бути нагадуванням, закликом, будителем і надією на наше поєднання в Христі», - йдеться щодо цього у посланні Блаженнішого Святослава «Наша Свята Софія».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/interchurch_relations/75006/

Следующая новость
Предыдущая новость

Все про медичне страхування для іноземців Уборка загородного дом Азартные игры и православие Выращивание баклажанов в теплице Участник АТО пронесет украинский флаг по паломническому пути "Эль Камино де Сантьяго"

Публикации