5 днів – 5 семінарій. Форматори Київської та Львівської духовних семінарій знайомилися з французькими семінаріями

19.03.2018 19:43 9

5 днів – 5 семінарій. Форматори Київської та Львівської духовних семінарій знайомилися з французькими семінаріями

д. Володимир Радько

Єпархія святого Володимира Великого у Парижі для українців греко–католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії, 16 березня 2018

Українська група з владикою Жеромом Бо

На запрошення владики Жерома Бо, який є головою Комісії з питань формації духовенства Конференції Єпископів Франції, префект з навчальної частини Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, о. Роман Островський, та префект і духівник Львівської духовної семінарії Святого Духа, о. Іван Глова та о. Іван Дулиба відвідали 5 французьких семінарій. Робочий візит тривав з 12 по 16 березня, а префектів та духівника супроводжували пресвітер та диякон єпархії св. Володимира Великого в Парижі, яка у співпраці з Комісією з питань формації духовенства Конференції Єпископів Франції організувала побут українських отців. Мета цього візиту – ознайомлення з семінарійною формацією у Франції у рамках підготовки зустрічі ректорів французьких семінарій в м. Дінард (Бретань, Франція), на яку також є запрошені українські форматори.

“Духівник – є ключовою особою у формації семінариста” – наголошували ректори 5-тьох семінарій та владика Жером Бо при зустрічі з українськими форматорами. Кожен семінарист має свого духівника в семінарії, зустрічається з ним, щонайменше раз на місяць. Цікаво, що кожна семінарія має свою специфіку, але в основі всіх нюансів лежить духовний провід та система, яку випрацювала Спільнота священиків Святого Сульпіса (сульпіціанці) – єпархіальні священики, які є членами цієї спільноти, спеціалізуються на формації духовенства. Ця спільнота, заснована о. Жан-Жаком Ольє, на початку XVIII століття, у семінарійній формації ставить особливий наголос на духовному супроводі.


Семінарія св. Сульпіса, м. Ісі-ле-Муліно

Отець Роман Островський поділився враженнями та зазначив, що “французи ставляться дуже серйозно та професійно до плекання покликань та їх духовного проводу. Найперше вони шукають нові форми організації семінарії. І залучають до процесу виховання найкращих священиків та монахів. Кожна семінарія, яку ми відвідали має свої особливості, але є основні спільні напрямні: молитва, духовний провід та пасторальне і соціальне служіння. І постійно присутній наголос під час філософії та богослов’я на свободі та відповідальності. І це виховання підкріплене довірою до особи семінариста, а водночас наголошує на необхідності повної відкритості до духівника.”

Першою семінарією, котру відвідала група українських форматорів у понеділок, 12 березня, стала семінарія св. Сульпіса в м. Ісі-ле-Муліно, передмістя Парижа. Формують тут майбутніх священиків сульпіціанці, а до священства тут готуються 45 семінаристів з 8 єпархій та згромадження Паризьких закордонних місій (МЕР) під проводом ректора та 4 духівників. Сама семінарія бере свій початок від засновника сульпіціанців. Основним педагогічним принципом семінарії є відповідальна свобода та серце пастиря.


В семінарії Арсу

“Тут важливою є довіра між ректором та семінаристами” – зазначив ректор семінарії Св. Сульпіса, о. Емануель Ґулар. Семінаристи не мешкають у семінарії на вихідних, а роз’їжджаються по парафіях, визначених ректором та їхнім правлячим єпископом. А стосунки між семінаристами зміцнюються спільним заходами та зустрічами у братствах (fraternité).

Наступного дня, група українців зустрілася з ректором міжнародної семінарії Арсу, о. Валентином Рошем. Ця семінарія позначена постаттю святого Жан-Марі В’янея, пароха Арсу та покровителя духовенства, адже вона знаходиться біля санктуарію Святого Пароха. В цій семінарії навчаються семінаристи з різних країн, між ними є греко-католики з Румунії. Специфікою цієї семінарії є те, що тут семінарист може познайомитися з спільнотою дієцезальних священиків св. Жан-Марі В’янея, які мешкають по своїх рідних єпархія в маленьких спільнотах.

Неоціненним досвідом стало перебування в семінарії св. Іренея Ліонського в Ліоні. Тут отці з України могли прожити разом з семінаристами один повноцінний семінарійний день: від ранішніх молитов, Євхаристії, до зустрічей по братствах та спілкування з братами під час трапези. “Ця семінарія є ще більш сконцентрована на братствах: семінаристи мешкають по братствах, один раз в тиждень готують самі собі їсти і організовують своє дозвілля.” – зазначив ректор Ліонської семінарії, о. Ґреґуар-Марі Корнпробст.


Спільна молитва в семінарії св. Іренея Ліонського

Цікавим є те, що філософські предмети (1-2 курс) вивчаються у стінах семінарії, на цикл богословських (3-6 курс) семінаристи ходять до Католицького університету Ліона. А також в семінарії мешкає одне подружжя: вони є присутні на ректораті та висловлюють свою думку стосовно того чи іншого семінариста перед свяченнями. Також в цій семінарії навчаються наші семінаристи Тарас Овсяник та Любомир Пецюх, які поділилися з отцями своїм французьким досвідом.


З ректором Ліонської семінарії

В четвер, 15 березня, отці-форматори мали нагоду відвідати семінарію Парижа. Це є наймолодша семінарія, яку відвідали отці, це лише 33-й рік від її заснування існування. Унікальність організації цієї семінарії є те, що 80 семінаристів не мешкають разом. Вони проживають у 8-ми формаційних домах з 2 священиками у кожному, і цей дім знаходиться біля однієї з парафій міста. Проте, “вся спільнота семінарії збирається разом на молитву в четвер, після чого має спільну трапезу” – додав ректор Паризької семінарії, о. Стефан Дютортр. А решта днів, вони живуть у своїх домах, і кожен дім має свій стиль формації. І на цих 80 семінаристів є 17 духівників, які можуть мати інші церковні місії, як наприклад бути сотрудником, викладачем чи одним зі священиків дому, де мешкають семінаристи, проте, він не може мешкати з семінаристом, якого він духовно супроводжує. Студії відбувають у Коледжі Бернардинів, а кожен семінарист має свого наукового куратора, з яким він формує свій навчальний план.


У владики Бориса Ґудзяка

В цей день, відбулася зустріч з владикою Борисом Ґудзяком, єпископом Єпархії Святого Володимира Великого. Під час вечері отці мали нагоду поділитися своїми враженнями та зробити перші висновки цього візиту.

Останньою семінарією, яку відвідали отці, став Дім св. Августина (Maison Saint Augustin) в Парижі підготовчого курсу, чи радше як його називають рік духовного фундаменту. “Мешканці дому не є семінаристами, вони тут щоб зустріти та краще пізнати Христа, та утвердитися в покликані. А вже потім вони стають семінаристами” – поділився ректор Дому, о. Жерар Пелетьє. Щоб зустріти Христа на цьому році є 5-ть шляхів, який проходить кандидат до семінарії: 1. повне прочитання Святого Письма протягом року; 2. входження в молитву Церкви; 3. приватна молитва; 4. знайомство з Церквою через свідчення різних священиків та єпископів; 5. соціальне служіння. Є два важливих періоди в житті кандидата: один місяць служіння найубогішим і потребуючим та 30-тиденні Ігнатіанські реколекції. А кожен з 23 кандидатів, що мешкають цьогоріч, зустрічається зі своїм духівником (а їх є 5), раз на тиждень по одній годині в день.


З о. Жерар Пелетьє, ректором року духовного фундаменту

На завершення цього візиту, українські отці-форматори зустрілися з владикою Жеромом Бо. Під час дружньої розмови владика Жером подав богословське бачення семінарійної формації та поділився з викликами, які стоять перед французькими семінаріями. А також він розповів про програму для семінаристів, які можуть протягом навчання на різних спеціальностях пройти філософський цикл студій. “Раз на місяць семінаристи такої програми з’їжджаються до семінарії на виклади та літом мають 30-тиденну навчальну сесію. Це допомагає їм здобути освіту, але також зростати у своєму покликанні” – додав владика Жером. Він також подякував отцям за їхнє служіння, та висловив надію, що досвід французьких семінарій, який отримали українські форматори протягом цього тиждня, та майбутній візит в липні буде корисним для розвитку формації духовенства в Україні.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/70499/

Следующая новость
Предыдущая новость

Хотите арендовать катамаран в Сочи? Обращайтесь в компанию «Sochi Charter»! Выбрать спиннинг Samsung J7-2017 один из самых ярких представителей класса бюджетных смартфонов Ритуальные услуги от похоронного бюро «Новая жизнь» в Минске Рост ставок на киберспорт: руководство для начинающих

Публикации