30 років тому УГКЦ вийшла з підпілля

30.10.2019 13:21 0

30 років тому УГКЦ вийшла з підпілля

В період від 1946 до 1989 року УГКЦ була найбільшою забороненою Церквою в світі. 43 роки вона діяла в підпіллі. Усупереч волі священнослужителів і вірних, на «Львівському соборі» 1946 року було оголошено про її ліквідацію. Древні храми були забрані, єрархів ув’язнювали і відправляли на заслання, віруючих змушували відмовитися від церковної традиції їхніх батьків.

Комуністична влада Росії не могла змиритися з існуванням духовної спільноти, що століттями формувала та зберігала українську національну ідентичність..

Тисячі вірних та духовенство УГКЦ зазнали репресій та гонінь. Ще з квітня 45-го року практично всі єпископи УГКЦ та кілька чільних настоятелів монастирів уже були у катівнях НКВС. Тисячі священників- греко-католиків опинилися в радянському концентраційному таборі ГУЛАГ. За інформацією Інституту історії Церкви (УКУ), протягом 1945–1946 років, НКВС арештував понад 800 греко-католицьких священиків та єпископів на термін від 10 до 25 років таборів у Мордовії, Сибіру, Казахстані. Серед них і провідник УГКЦ Йосип (Сліпий), який керував Церквою з заслання 18 років її підпілля.

У серпні 1987 року група духовенства УГКЦ та українські дисиденти написали прохання до Папи посприяти виходу УГКЦ з підпілля. Було зібрано десятки тисяч підписів мирян УГКЦ.

У травні 1989 року греко-католики оголосили голодування на Арбаті у Москві з вимогою легалізувати УГКЦ.

29 жовтня 1989 року УГКЦ вийшла з підпілля та повернула свій храм Преображення у Львові.

1 грудня 1989-го, після зустрічі Михайла Горбачова з Папою Іваном Павлом ІІ було дозволено офіційно реєструвати парафії УГКЦ.

Папа Іван Павло ІІ під час візиту в Україну проголосив блаженними 27 мучеників УГКЦ за віру, які постраждали саме в період переслідувань УГКЦ. Визнання цих 27-ми осіб – це визнання цілої Церкви, її духовного подвигу в ХХ столітті, того, що вона не побоялася кинути виклик тогочасній тоталітарній системі. Підпілля зберегло віру. УГКЦ вийшла з нього ще сильнішою і організованішою Церквою.

УГКЦ 27 червня вшанує своїх ісповідників віри та мучеників, яких беатифікував під час візиту до Львова св. Іван Павло ІІ.

Невдовзі Церква започаткувала новий процес. Імен у списку понад сорок, яких об’єднала віра і відданість УГКЦ.

РІСУ зробила підбірку матеріалів про вже прославлених мучеників УГКЦ та про тих, кого ще буде прославлено. Ми продовжимо інформувати про видатних постатей УГКЦ.

Блаженні мученики УГКЦ ХХ століття

Миколай Чарнецький

Омелян Ковч

Климентій Шептицький

Теодор Ромжа

Августин Волошин

Микола Конрад

Йосафата Гордашевська

Іван Горчинський

Марія Шведа

Михайло Вовчик та о. Ярослав Чемеринський

Петро Мекелита

Августин Волошин

Моніка Полянська

Мар’ян Галан

Читайте також:

30 років тому УГКЦ вийшла з підпілля і вимагала легалізації від Кремля

Митрополит Ігор: “Бог Церкву ніколи не покидає”

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/77613/

Следующая новость
Предыдущая новость

Самые свежие новости бизнеса Руководство для Посетителей Участка Джиншанлин Великой Китайской Стены: Когда дизайн становится произведением искусства Самые красивые соборы Европы: когда можно будет их посетить Модные часы на каждый день

Публикации