24 травня «Живе ТБ» представить фільм «Жити соборно: історії з Паризької єпархії» УГКЦ

23.05.2020 16:28 0

24 травня «Живе ТБ» представить фільм «Жити соборно: історії з Паризької єпархії» УГКЦ

24 травня о 21:00 в ефірі «Живого ТБ» відбудеться прем’єра фільму «Жити соборно: історії з Паризької єпархії». Фільм складається з восьми частин, кожна з яких розкриває різні аспекти життя Української Греко-Католицької Церкви у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Режисер фільму — Петро Дідула.

“Відродження старих парафій і творення нових місій. Паломництва до Люрду і єпархіальні собори. Праця з українськими мігрантами і гостинність до неукраїнців. Спадщина Анни Ярославни, королеви Франції. Святкування і скромне спільне життя. Все це віддзеркалено у кадрах стрічки. Вона покликана не лише ознайомити глядача з життям та діяльністю єпархії, але й дати відповідь на запитання: яким має бути свідчення УГКЦ на теренах західної Європи”, — зазначає владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор Паризької єпархії. Зокрема, документальна стрічка розповідає про служіння одруженого католицького священника в Бельгії; про роль, яку в Українській Греко-Католицькій Церкві може мати людина без жодного українського коріння; про братерські стосунки між священниками і мирянами.

“В центрі уваги фільму — люди, що творять цю єпархію,” — наголошує режисер Петро Дідула.

“Структурно і матеріально чи не найскромніша церковна одиниця Української Греко- Католицької Церкви, Паризька єпархія святого Володимира Великого відважилась на духовну пригоду, — ділиться владика Борис Ґудзяк, перший єпарх Паризький (2013- 2019), сьогодні — архиєпископ і митрополит Філадельфійський. — Духовенство та вірні спільно вирішили жити у мирі, радості та служінні Богові й ближньому. Викликів багато. Громада від громади кардинально відрізняються, але спільним є переконання, що Господь працює у нашій історії, у кожній з цих громад, у кожній особі. Будучи зараз далеко, можу засвідчити, що участь у пригодах Паризької єпархії належить до найцінніших досвідів мого життя.” “Фільмування тривало з 2016 до 2019 року, тому життя Паризької єпархії показане у ретроспективі”, — розповідає владика Гліб Лончина. “Сьогодні багато що змінилося, але фільм залишається свіжим, бо цей експеримент живе, розвивається у нових вимірах й формах, стикається з новими викликами.”

Стрічку також можна буде переглянути англійською і французькою мовами на YouTube-каналі єпархії.

“Сподіваємося, що фільм “Жити соборно” стане знаком надії, єдності та солідарності у час пандемії. Віра в Воскресіння, стосунки людини з Богом і ближнім, соборність — ось наскрізні теми фільму”, — каже Ольга Вох, співпродюсерка фільму.

Адреси трансляцій:

https://www.youtube.com/user/pressugcc/featured

https://www.facebook.com/Zhyve.tv/

Трейлер фільму

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/80301/

Следующая новость
Предыдущая новость

Оригинальные памятники в Запорожье: как подобрать дизайн надгробья для умершего близкого Значение и особенности великого православного поста Анонимная помощь от зависимостей Как не ошибиться с выбором подарка для девушки Качественная печать картин на холсте с доставкой

Публикации