2/3 українців вважають себе віруючими – соціологічне дослідження

26.04.2018 14:53 3

Переважна більшість українців (71.7%) вважають себе віруючими, в той час як атеїстів та невіруючих в країні 7.7%. Такі дані оприлюднив Центр Разумкова, передає власкор РІСУ.

Традиційно рівень релігійності вищий на заході країни (90%) та нижчий на півдні та сході (60%). Чоловіки менш релігійні за жінок – 62.9 проти 78.9%.

При цьому лише для 58.2% релігія є важливою, в той час як для 35.6% вона такою не є. В той же час віра в надприродну силу (вищу силу) є важливою для ще меншої кількості опитаних – 36.1%, а неважливою є для понад половини – 51%.

Цікаво, що на фоні питання про самоідентифікацію показники реального відвідування церков дещо нижче. Кажуть, що ходять до церкви не менше одного разу на тиждень 13.1% опитаних. При тому на заході це 23.4% громадян, коли на решті територій це 7% в середині.

Цього року до анкети додали також питання, чи відвідували церковні богослужіння минулого тижня. В середньому по країні таких людей 23%, на заході 48%, в центрі 19%, на півдні 14.9%, а на сході – 9.4%. Цікаво, що реальний рівень участі у богослужіннях вищий, ніж задекларований. Важливо, що опитування проводилось наприкінці березня, коли в християн візантійського обряду триває великий піст і немає великих церковних свят.

Нагадаємо, сьогодні Центр Разумкова презентував результати соціологічного дослідження «Особливості релігійного і церковно-релігійного самовизначення українських громадян: тенденції 2010-2018 рр.». Опитування проведено з 23 по 28 березня 2018 р. по всій території України за виключенням тимчасово анексованої АР Крим та окупованих районів Донецької і Луганської областей. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка не більше 2.3%.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/social_questioning/70953/

Следующая новость
Предыдущая новость

Диякон УПЦ КП проведе для дітей з особливими потребами концерт «Клавішний Спас» Цифровая полиграфия в Киеве: где заказать качественные услуги Морские сувениры - особенности выбора Бездепозитные бонусы казино: как получить и использовать вознаграждения? Быстрое получение справки МСЭ

Публикации