Щорічно у третю неділю січня відзначається особлива історична дата - Всесвітній день релігії, інформує Ukr.Media.
У центрі уваги цього свята - поширення необхідної інформації та знань про існуючі культи, а також заклики до більшої терпимості і порозуміння між людьми різної віри. Численні народи, які населяють нашу планету, мають свою історію, культуру і релігію зі своїми переконаннями, обрядами і традиціями. Але в кожній вірі є однакові погляди на головні життєві цінності.
Засновниками Всесвітнього дня релігії стали прихильники бахаїзму. Вчення бахаї засноване на принципах єдності Бога і єдності народів. Відповідно за цією філософією, Національні Духовні Збори бахаї Сполучених Штатів в 1949 році оголосили установу Всесвітнього дня релігії, щоб розповісти про те, що релігія повинна бути силою, яка об'єднує, а не має спричиняти поділу. Духовні Збори закликали всіх віруючих визнати, що всі релігії мають право на існування, і їх об'єднують спільні духовні цілі, тому з 1950 року було вирішено відзначати свято на міжнародному рівні. Всесвітній день релігії сприяє міжконфесійному діалогу і найкращому порозумінню: культові лідери збираються, щоб провести бесіди і прочитати лекції. У багатьох країнах проходять тематичні дискусії, круглі столи, співи та концерти. Це найкращий час, щоб поділитися своїми думками з іншими людьми і більше дізнатися про проблеми своїх сусідів. Кожна релігія - це цінна спадщина людства і гідна уважного ставлення і вивчення.
Тому найважливіше завдання сьогодні - дати відсіч усіляким зловживанням в релігії, а особливо, коли її втягують в екстремістські рухи. Необхідно створити всі умови для її творчого потенціалу в кожній області людської діяльності.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/74369/