Єпископ Едвард Кава: Маємо справу з якимсь «побожним» вірусом - ходить до церкви, але оминає супермаркет

30.04.2020 19:48 3

Єпископ Едвард Кава: Маємо справу з якимсь «побожним» вірусом - ходить до церкви, але оминає супермаркет

Немає дня, щоб в ЗМІ не було інформації про заражених людей у якійсь Церкві, однак я ще не бачив жодних повідомлень на тему кількості заражень в мегамаркетах.

Про це в інтерв’ю Духовній величі Львова сказав єпископ-помічник Львівської Архідієцезії РКЦ, Едвард Кава

«Така позиція держави сприяє створенню відповідного мислення і бачення Церкви, як місця розповсюдження вірусу. Надмір такої необ’єктивної інформації спричиниться до того, що навіть після карантину багато людей на всяк випадок до Церкви не заходитиме», - зазначив він.

«Скажу трохи жартома і одночасно всерйоз: Згідно багатьох ЗМІ (зокрема лівацького характеру) ми маємо справу з якимсь «побожним» вірусом, який трохи неадекватно працює: ходить в Церкву, але обминає супермаркети», - додав єпископ РКЦ.

Єпископ Едвард Кава зауважив, що, запроваджуючи карантин, ніхто не цікавився позицією християн. На зустрічах духовенства з владою священнослужителів просто ставили перед фактами.

«Думаю, що така лояльність є небезпечною для Церкви. Церква, а зокрема ті, хто звершує уряд Єпископів, мусить ставити конкретні питання світській владі і вимагати відповідей. Якщо ми маємо дійсну загрозу пандемії (чого не виключаю), то чому в церкві має знаходитися 10 осіб, незалежно від розмірів церковної будівлі, а у великих гіпермаркетах, торгових мережах перебуває кілька сотень людей. Адже є велика різниця між площею базиліки в Бердичеві чи Зарваниці і площею маленької церкви в селі, але і в першому, і в другому випадку зобов’язує те саме обмеження – 10 осіб, а в сусідній Польщі – 5 осіб. При цьому, якщо добре зорганізувати людей, вони можуть увійти до храму, брати участь в Літургії, перебуваючи на безпечній відстані. Великі храми це дозволяють. Протягом усієї Літургії вірні можуть не перетинатися один з одним, передаючи знак миру киванням голови. Натомість в супермаркетах особи ходять постійно з одного боку в інший, беруть руками ті чи інші товари, часто не користаючись захисними рукавицями… Я не хочу в жодному випадку порівнювати храм до супермаркету, а лише показати, що перебування на Літургії може бути набагато безпечнішим, ніж перебування в магазині, і в цей час ми зазнаємо таких обмежень», - наголосив єрарх.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/79991/

Следующая новость
Предыдущая новость

Старовинну ікону підмінили у церкві на Тернопільщині Изготовление клише из магния и латуни Система онлайн платежей iBox Приобрести качественные поворотники для дверей Самый большой выбор напольных покрытий со скидками

Публикации