Уповноважена Верховної Ради України із прав людини Людмила Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою вжити заходів для допуску священника до заарештованого в окупованому Криму проукраїнського активіста Олега Приходька.
«Права незаконно затриманого кримського активіста Олега Приходька – вчергове порушено. Нашим співгромадянином подано два клопотання до адміністрації пенітенціарної установи щодо допуску до нього священника, але відповіді так і не отримано», – написала Денісова 2 січня на своїй сторінці в Facebook, повідомляє сайт Крим.Реалії.
За її словами, це є прямим порушенням права ув'язненого на можливість доступу до кваліфікованих представників будь-якої конфесії, яке закріплене в пунктах 41, 42 Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими від 30 серпня 1955 року, схвалених Економічною і соціальною радою ООН.
Раніше адвокат Назім Шейхмамбетов в коментарі Крим.Реалії повідомив, що заарештованому в окупованому Криму проукраїнському активісту Олегу Приходьку в СІЗО Сімферополя відмовляють в побаченнях зі священником.
Проукраїнський активіст Олег Приходько залишиться під арештом в СІЗО до 10 лютого, оскільки підконтрольний Росії Верховний суд Криму 25 грудня залишив без задоволення апеляційну скаргу сторони захисту на продовження запобіжного заходу.
Раніше російська служба з фінансового моніторингу внесла кримчанина Олега Приходька до списку осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму.
Справа Приходька
Олега Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. Російська ФСБ звинуватила його в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.
Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі) через арешт активіста в Криму.
За інформацією адвоката Назіма Шеіхмамбетова, Приходько перебуває в спецблоці СІЗО Сімферополя.
До цього Приходько притягувався до відповідальності в анексованому Росією Криму в адміністративній справі. Підконтрольний Кремлю Сакський районний суд Криму 25 червня оштрафував кримчанина на дві тисячі рублів. Суд визнав його винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення. Згідно з постановою суду, яка є в розпорядженні Крим.Реалії, «дослідження» вилучених у будинку активіста під час обшуку предметів і документів вказує на те, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику і символіку».
Сам активіст стверджував, що вся атрибутика в його будинку «антикварна», а футболка зі свастикою, яка також фігурує в матеріалах, «сувенірна» і її немає в нього з 2010 року.
8 лютого 2019 року співробітники кримського главку ФСБ провели обшук у Приходька. Силовики вилучили у нього українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв'язки на материковій частині України.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/78394/