Ієромонах УГКЦ став почесним громадянином м. Бар

27.09.2017 19:19 6

Ієромонах УГКЦ став почесним громадянином м. Бар

Як інформує Барська міська рада, ієромонах Мелетій Батіг є засновником та багаторічним настоятелем барського монастиря Святого Івана Хрестителя отців василіан, а з осені 2016 року служить парохом барської парафії Різдва Пресвятої Богородиці.
Родом Микола Батіг (мирське ім’я о. Мелетія) із Галичини. Закінчивши Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Експлуатація автомобільного транспорту та організація перевезень», отець Мелетій працював на виробництві. Одночасно в часи богоборчої радянської влади майбутній ієромонах навчався в підпільній школі отців василіан. Згодом був висвячений на священика і таємно провадив душпастирську діяльність.
У 90-х роках минулого століття отець Мелетій приїхав до Бару на Вінниччині. Він побачив залишки зруйнованого будинку колишньої школи отців василіан, яка діяла в місті в XVII-XIX ст., і вирішив, що ця споруда має бути відроджена. На той час будинок, де колись була і вечірня трудова школа, і районний краєзнавчий музей, і ще багато різних установ, сильно постраждав від пожежі та стояв пусткою.
Відтак отець Мелетій розпочав реконструкцію споруди, водночас формуючи у місті релігійну громаду. Минуло 22 роки, і сьогодні храм вражає своєю красою. Наразі, крім служіння церковного, парох займається благодійністю в лікарнях, школах, товариствах інвалідів. З його ініціативи облагородили могилу українських січових стрільців на старому православному цвинтарі тощо.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

SMM продвижение Быстрая доставка вкусной еды на дом Запчасти для вашего автомобиля на сайте Выбор и покупка 4G модема Играть на реальные деньги в онлайн казино

Публикации