Існує потужний запит для створення у Львові музею митрополита Андрея Шептицького, - о. д-р. Севастьян Дмитрух

10.07.2019 18:31 6

Існує потужний запит для створення у Львові музею митрополита Андрея Шептицького, - о. д-р. Севастьян Дмитрух

«Ми вже не просимо, а вимагаємо передати приміщення для створення музею Андрея Шептицького», - на цьому наголосив директор музею о. д-р. Севастьян Дмитрух під час прес-конференції 10 липня 2019 року. Він стверджує, що тепер є надзвичайно потужний запит для створення музею та чимало охочих, які бажають дізнатися більше про постать митрополита Андрея. Питання досі залишається відкритим.

Ще з 2001 року засновники музею намагаються отримати приміщення колишнього монастиря (вул. Кривоноса, 1) для функціонування установи. Однак тепер приміщення перебуває у власності Львівського державного університету внутрішніх справ (ЛДУВС) МВС. Зараз у цій будівлі на другому і третьому поверхах розміщені аудиторії університету.

Музей-3-Шепт.jpg

«За два роки на першому поверсі ми вклали багато роботи і чималі кошти. Ми вивезли понад 20 вантажівок сміття. У залі, де колись монахи проводили свої аскетичні вправи, наші художники-реставратори проводять зондажі і виявляють розписи. Також тут є надзвичайно старовинна кам’яна підлога XVII століття. За ці мури першого поверху ми платимо 70 тисяч гривень за опалення. На цьому поверсі колись була друкарня університету, а зараз - власність Інституту історії релігії. Музей отримав доступ до цього приміщення в рамках договору співпраці між музеями. Зараз силами церковної громади і небайдужих відбувається демонтаж непридатної штукатурки, підлоги, фундаментів друкарських машин. Однак роботи ще багато. Тому ми вкладаємо свої кошти у знищений об’єкт - пам’ятку архітектури ЮНЕСКО. У 2015 році, коли було 150-ліття митрополита Андрея Шептицького, я у храмі зробив експозицію з його особистих речей. Я провів біля 50 екскурсій, які відвідували молодь від навчальних закладів, приходили лікарі, а також екскурсійні групи з інших міст”, - зауважив о. Севастьян Дмитрух.

Музей-5-Шепт.jpg

Додамо, що у лютому 2017 року було створено юридичну особу - музей Митрополита Андрея Шептицького. Засновники музею - Курія Львівської архиєпархії УГКЦ та директор музею о. д-р Севастьян (Степан) Дмитрух. За словами священнослужителя, Церква завжди була зберігачем та охоронцем мистецтва, зокрема сакрального, а створення музею – це справа належного пошанування митрополита Андрея Шептицького, яка сприяє його беатифікації. «Ми не хочемо у Львові створити ще один музей, а прагнемо створити мистецький центр митрополита Андрея… Ми (громадськість, -ред.) повинні бути вдячними нашому Митрополиту», - додає він.

Священнослужитель неодноразово коментував ситуацію про різноманітні виклики та труднощі щодо створення музею митрополита Андрея Шептицького.

Музей-4-Шепт.jpg

«Ми ще у минулому році ініціювали програму підтримки заходів щодо створення музею митрополита Шептицького, напрацювання мети і спільної концепції, - каже Наталія Бунда, директор департаменту розвитку Львівської міської ради. - Ми зараз у пошуках альтернативного приміщення, куди би погодився переїхати університет”.

Музей-2-Шепт.jpg

Сьогодні, 10 липня 2019 року, відбулася зустріч у Львівській міській раді щодо передачі музею приміщень. Проте зустріч виявилася безрезультатною. Єромонах Севастьян Дмитрух повідомив, що будуть організовувати акції протесту, до яких зможуть долучитися усі охочі. Детальнішу інформацію повідомлять згодом, зокрема тут. Про це РІСУ повідомила Оксана Войтко.

Довідка

Музей базується на колекціях, зібраних о. Севастьяном впродовж чотирьох десятиліть, за дорученням і благословенням світлої пам’яті митрополита Володимира Стернюка, передусім на території Львівської митрополії, а також і на території Франції, Німеччини, США, Канади та інших країн.

Це найбільша збірка особистий речей митрополита Андрея Шептицького – понад 600 експонатів. Церква також утримує і постійно розширює іншу унікальну збірку старовинних раритетів українського сакрального мистецтва СТУДІОН, яку ще в 1909 році започаткував митрополит Андрей. Зараз це понад 6000 предметів, датованих починаючи від XIV століття. СТУДІОН є однією з найцікавіших збірок українського сакрального мистецтва.

Надзвичайно високу оцінку цій діяльності дав гуру в галузі рятування національних скарбів – Борис Возницький. Засновники безкоштовно передають ці безцінні збірки музею. Церковна громада та о. Севастьян вклали значні зусилля та кошти в збір та реставрацію експонатів, які впродовж багатьох років з успіхом виставлялися в багатьох містах України.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/land_and_property_problems/76457/

Следующая новость
Предыдущая новость

Газорегуляторный пункт от компании EKOIN Выбирайте лучшее, выбирайте металлочерепицу от завода «КМ» Працівники ювенальної поліції влаштували свято дітям молодіжного табору Мукачівської єпархії УПЦ Советы для любителей видеослотов Помощь в создании сайта под ключ от фрилансеров

Публикации