Інститут лідерства та управління Українського католицького університету провів першу Школу лідерства за межами України

16.08.2017 14:00 9

Інститут лідерства та управління Українського католицького університету провів першу Школу лідерства за межами України

Ідея виникла в місцевої української громади, яка звернулася до УКУ у березні цього року з проханням організувати школу для молоді у Португалії. Інститут лідерства та управління УКУ підтримав ідею і організував першу Школу лідерства за межами України.
Відтак, учасниками Школи стали хлопці та дівчата 12-15 років, що живуть і навчаються в Португалії. Майже всі вони народились тут. Усього – 21 особа.
“Більшість учасників навчаються в португальських школах та практично весь час спілкуються португальською. І певною несподіванкою було для нас те, що так мало дітей володіють рідною мовою на достатньому рівні, – зазначає Наталія Бордун, директор Інституту лідерства та управління та одна з організаторів Школи. – Ми ж постійно розмовляли українською, тому для підлітків школа стала ще й нагодою побути в україномовному середовищі, вдосконалити знання рідної мови і навіть повчити українських пісень”.
Наталя Дмитрук, директор української Школи ім. Тараса Шевченка у Фару наголошує, що “останнім часом українська громада у Португалії все більше зіштовхується з проблемою браку активної патріотичної мотивованої молоді, що змогла б працювати над збереженням української самобутності. Тому ми намагаємося знайти нові шляхи, нові форми роботи, зокрема, відновити зв’язок з організаціями в Україні. Школа лідерів, яку організувала команда ІЛУ УКУ стала справжньою знахідкою у вирішенні цієї проблеми”.
В рамках Школи проводили тренінгові блоки, де учасники практикували лідерські навички, вчилися співпрацювати в команді, реалізовувати власні ідеї, виступати з промовою. Окремий блок – зустрічі з гостями українцями та португальцями, які успішні у своїх сферах і можуть поділитися власними уроками лідерств. Важливою була і українознавча програма, на якій учасники щодня вивчали частинку України – її етнографічні, географічні і культурні особливості.
Після завершення короткого навчання усі учасники говорили про те, що вже чекають наступну Школу лідерства у 2018 році.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Громаду Жовкви сколихнула неповага церкви УПЦ до загиблого в АТО бійця Зачем соблюдать пост и почему вообще следует поститься? Бесплатный англо-русский переводчик онлайн Выбираем бутсы для футбола Только в казино Олигарх автоматы работают на вас!

Публикации