Інститут лідерства та управління Українського католицького університету провів першу Школу лідерства за межами України

16.08.2017 14:00 9

Інститут лідерства та управління Українського католицького університету провів першу Школу лідерства за межами України

Ідея виникла в місцевої української громади, яка звернулася до УКУ у березні цього року з проханням організувати школу для молоді у Португалії. Інститут лідерства та управління УКУ підтримав ідею і організував першу Школу лідерства за межами України.
Відтак, учасниками Школи стали хлопці та дівчата 12-15 років, що живуть і навчаються в Португалії. Майже всі вони народились тут. Усього – 21 особа.
“Більшість учасників навчаються в португальських школах та практично весь час спілкуються португальською. І певною несподіванкою було для нас те, що так мало дітей володіють рідною мовою на достатньому рівні, – зазначає Наталія Бордун, директор Інституту лідерства та управління та одна з організаторів Школи. – Ми ж постійно розмовляли українською, тому для підлітків школа стала ще й нагодою побути в україномовному середовищі, вдосконалити знання рідної мови і навіть повчити українських пісень”.
Наталя Дмитрук, директор української Школи ім. Тараса Шевченка у Фару наголошує, що “останнім часом українська громада у Португалії все більше зіштовхується з проблемою браку активної патріотичної мотивованої молоді, що змогла б працювати над збереженням української самобутності. Тому ми намагаємося знайти нові шляхи, нові форми роботи, зокрема, відновити зв’язок з організаціями в Україні. Школа лідерів, яку організувала команда ІЛУ УКУ стала справжньою знахідкою у вирішенні цієї проблеми”.
В рамках Школи проводили тренінгові блоки, де учасники практикували лідерські навички, вчилися співпрацювати в команді, реалізовувати власні ідеї, виступати з промовою. Окремий блок – зустрічі з гостями українцями та португальцями, які успішні у своїх сферах і можуть поділитися власними уроками лідерств. Важливою була і українознавча програма, на якій учасники щодня вивчали частинку України – її етнографічні, географічні і культурні особливості.
Після завершення короткого навчання усі учасники говорили про те, що вже чекають наступну Школу лідерства у 2018 році.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Основы ремонта домашней электроники Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців Выбирайте лучшее, выбирайте металлочерепицу от завода «КМ» Бесплатная наркологическая клиника Квартирный переезд: «Абрикос» превратит проблему в праздник

Публикации