Ім‘я Митрополита Епіфанія вперше згадано у Салоніках на Літургії, яку служили Патріарх Варфоломій та Архиєпископ ЕПЦ Єронім

20.10.2019 19:00 0

У суботу, 19 жовтня, ім‘я Митрополита Епіфанія було вперше згадано під час Великого входу на Літургії у Салоніках, де співслужили Вселенський Патріарх Варфоломій та АрхиєпископАфінський і всієї Еллади Єронім.

Внесення Елладською Церквою до диптиху ім‘я Предстоятеля Епіфанія означає, що Грецька Церква офіційно вступила у канонічне спілкування з ПЦУ, повідомляє orthodoxia.info.

Патріарх Варфоломій у своїй промові подякував архиєпископу Єроніму за те, що він вніс ім’я митрополита Епіфанія до диптиху, і сказав, що предстоятель ПЦУ відвідає Салоніки.

Після визнання Елладською Церквою Православної Церкви України духовенство обох Церков може співслужити під час Літургій, проводити зустрічі і відвідувати храми обох Церков.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні 12 жовтня Собо р Елладської Православної Церкви визнав автокефалію ПЦУ. Рішення було прийнято під головуванням Глави Собору і Предстоятеля Церкви Греції Блаженнішого Архиєпископа Єроніма. Можна сказати, що це історичне рішення для Православгної Церкви України. Одна з найбільших Православних Церков світу підтвердила законність надання ПЦУ автокефалії.

Рішення Собору про визнання автокефалії ПЦУ стало особливо важливим., оскільки РПЦ та УПЦ МП чинили великий тиск. На Синоді РПЦ від 17 жовтня було прийнято рішення не поминати Главу Церкви Греції Архиєпископа Єроніма у разі спілкування і згадування ним на Літургіях Предстоятеля ПЦУ Митропроита Епіфанія.

Загалом у світі існує 15 помісних православних Церков, і їхніх предстоятелів поминають у чіткій послідовності – диптиху.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/orthodox_world/77507/

Следующая новость
Предыдущая новость

Только наша тонировка авто в Киеве позволит вам кардинально изменить внешний вид вашего автомобиля Лучший портал с металлургическими объявлениями Частный пансионат «Забота о близких» Огромный выбор чехлов для Xiaomi Redmi Note 4 и не только Купить фотообои по лучшей цене

Публикации