Єпископи Італії виступили проти рішення уряду про подальшу заборону відвідувати Меси

28.04.2020 2:20 0

Єпископи Італії виступили проти рішення уряду про подальшу заборону відвідувати Меси

Глава Італійського Уряду представив декрет про поступове відновлення після карантинних заходів, що врегульовує різні види діяльності, але забороняє Святі Меси з участю вірних. У своїй заяві італійський єпископат наголошує на неприйнятності порушення релігійної свободи. Уряд, взявши до уваги заяву, розробляє протокол, аби дозволити участь вірних у богослужіннях. Про це повідомляє Католицький оглядач.

«Італійські єпископи не можуть погодитися із очевидним порушенням здійснення свободи культу. Всім повинно бути зрозумілим, що заанґажування у служіння убогим, настільки важливе під час цього критичного періоду, зроджується з віри, яка потребує живитися зі своїх джерел, зокрема, з життя святими таїнствами», – читаємо в заяві Італійської Єпископської Конференції, оприлюдненій після того, як Прем’єр-Міністр Італії Джузеппе Конте у неділю, 26 квітня 2020 р., представив урядовий декрет про так званий другий етап карантину й поступове зняття обмежень на ведення різних видів діяльності.

У заяві єпископату зазначається, що після тижнів переговорів, на яких були представлені напрямні та протоколи для подолання перехідного періоду з дотриманням усіх санітарних правил, урядовий декрет свавільно виключає можливість служіння Святої Меси для народу. Єпископи закликають уряд та технічно-науковий комітет, який розробляє відповідні рекомендації, «розрізняти свої обов’язки, які полягають в тому, щоб давати чіткі вказівки санітарного характеру, та обов’язки Церкви, покликаної організувати життя християнської спільноти з дотриманням визначених заходів, але в повноті власної автономії».

Підкреслюється, що Церква з почуттям відповідальності підійшла до урядових обмежень, впроваджуваних з метою подолання надзвичайної ситуації, але під час діалогу з владою неодноразово й виразно вказувала на те, що «в той час, як будуть послаблюватися обмеження, взяті з метою подолання пандемії, Церква вимагає можливості відновити свою душпастирську діяльність».

В урядовій відповіді на заяву єпископату зазначається, що її взято до уваги, підтверджуючи, водночас, все те, що було сказано під час прес-конференції прем’єра Конте. Але найближчими днями буде опрацьовано протокол, щоб якнайшвидше уможливити участь вірних у літургійних відправах в умовах максимальної безпеки.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/79947/

Следующая новость
Предыдущая новость

Країна чудових краєвидів, тюльпанів та сирів запрошує вас на навчання Виват-Украина - качественная наградная продукция для любого мероприятия Деньги на карту в течение 15 минут Удивительный мир гемблинга на сайте Азино 777 Монастир на Франківщині перейшов під юрисдикцію Київського Патріархату

Публикации