Єпископ ПЦУ звернувся до Президента, Кабміну та ВРУ щодо підпалу авто священника в Овадному

20.02.2020 5:49 3

Єпископ ПЦУ звернувся до Президента, Кабміну та ВРУ щодо підпалу авто священника в Овадному

Під час зборів духовенства Володимир-Волинської єпархії ПЦУ 18 лютого єпископ Володимир-Волинський і Турійській Матфей звернувся до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради та правоохоронців щодо захисту священників ПЦУ і прихожан, які відчувають утиски. Звернення ініціювали після відпалу авто священика 16 лютого в Овадному.

Про це йдеться на офіційному сайті Володимир-Волинської єпархії ПЦУ.

“Висловлюємо занепокоєння з приводу подій, пов’язаних з ситуацією у селах Сусваль та Овадне, в якому, щоб залякати місцевого священника, спалили йому автомобіль”, – йдеться у тексті звернення.

Єпископ Матфей зачитав звернення і додав:

“Ось таке звернення ми оприлюднили, для того, щоб було забезпечено правдивий і неупереджений розгляд цього питання і винесене правомірне рішення. Ми не хочемо ніяких преференцій, ми не хочемо ніякого поблажливого ставлення, ми хочемо виконання законопорядків, які встановлюються державою”.

Нагадаємо, у ніч на 16 лютого у селі Овадне Володимир-Волинського району згорів автомобіль «VolkswagenT4». Внаслідок пожежі ніхто з людей не постраждав.

Транспортний засіб належав священнику ПЦУ Сергію Місану. Власник авто припускає, що це був підпал, пов’язаний із подіями та релігійними конфліктами у селі Сусваль.

Зазначимо, що 17-го лютого, напередодні священник Сергій Місан, настоятель громади ПЦУ у селі Овадне та Сусваль із прихожанами звернулись до голови ВОДА Юрія Погуляйка. За словами прихожан ПЦУ, вони мають усі необхідні документи на храм у Сусвалі, а у прихильників УПЦ документи уже давно недійсні, – йдеться в сюжеті 12-го каналу.

“В нас є документи, видала адміністрація, тут же підписані, тут же працюють юристи. За цим фактом вже визнається, що все законно”, – каже прихильник ПЦУ Микола Москвич.

Голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка на місці не було, тому із селянами спілкувалися його заступники та начальник ГУНП у Волинській області Петро Шпига.

“Я разом із парафіянами борюся за те, щоб люди молилися на українській мові у своїй церкві. Є дуже велике протистояння. Протистояння дійшло до того, що вчора зранку ( лютого, – ред.) спалили мою машину. Але це йде залякування”, – пояснює журналістам отець Сергій Місан.

Результат поїздки священників і селян до Луцька – вирішили організувати зустріч наприкінці тижня з обома громадами (ПЦУ і УПЦ), в Овадному, щоб вирішити конфлікт.

Зазначимо, що станом на 18 лютого храм у Сусвалі залишається опечатаним поліцією.

Як повідомляла РІСУ, Волинський депутат ВР Ігор Гузь звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і генпрокурора Руслана Рябошапки з проханням взяти на особливий контроль справу про підпал авто священника ПЦУ Сергія Місана, який може бути цілеспрямованим залякуванням.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/scandals/78950/

Следующая новость
Предыдущая новость

Поліція затримала капелана УПЦ КП у справі про напад на офіс проросійського телеканалу Быть уверенным в качестве – заказывать работы на «Курсовичок» Изготовление клише из магния и латуни Как обустроить узкую прихожую Сильная личность примеры великих людей

Публикации