Єпископ УПЦ КП зустрівся з журналістами з приводу переходу парафій УПЦ (МП) до Київського Патріархату

20.11.2017 16:44 18

Єпископ УПЦ КП зустрівся з журналістами з приводу переходу парафій УПЦ (МП) до Київського Патріархату

Як уже неодноразово повідомлялося, останні кілька років, на Коломийщині відбувається об’єднання православних громад різних конфесій під омофором Коломийської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Після масового переходу громад УАПЦ в підпорядкування Київського Патріархату почали переходити храми УПЦ Московського Патріархату. У жовтні-листопаді цього року рішення про входження до складу Коломийської єпархії УПЦ Київського Патріархату прийняли релігійні громади сіл Старий Гвіздець та Чехова, а також дві парафії на Городенківщині – Рогиня та Острівець. Коломийський єпископ УПЦ КП особисто зустрівся з кількома громадами, які вирішили перейти з УПЦ (МП).
Ці резонансні події викликали інтере журналістів. На їхнє прохання єпископ Коломийський і Косівський Юліан зустрівся із представниками коломийських ЗМІ.
У зустрічі взяли участь головний редактор газети «Вільний голос» Валентина Близнюк, журналіст газети та сайту «Дзеркало Коломиї» Андрій Малащук, заступник головного редактора газети «Коломийський вісник» Ольга Гаврилюк та керівник прес-служби Коломийської єпархії прот. Віталій Козак.
Владика Юліан розповів про те, що в кожному з названих храмів уже відбуваються богослужіння українською мовою, їх здійснюють священики Коломийської єпархії. А позаминулої неділі на запрошення громади владика здійснив архієрейську літургію у храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Гвіздець, в присутності сотень парафіян. Щоправда, "група невдоволених та приїжджих провокаторів намагалася загострити ситуацію, однак завдяки присутності та професійності працівників коломийської поліції та її керівника – Остапа Білейчука, міжконфесійних сутичок не було допущено", передає сайт УПЦ КП бесіду єпископа.
На зустрічі з журналістами також йшла мова про причини, які зумовили активність тих громад, які впродовж усіх років Незалежності її чомусь не виявляли. Владика продемонстрував документи, котрі свідчать про абсолютну добровільність переходу громад до Київського Патріархату.
Було наголошено, що "про жодні захоплення храмів чи якісь сторонні впливи на рішення православних громад не може бути й мови. Все відбувається згідно з українськими законами та волевиявленням парафіян", зазначає сайт УПЦ КП.
На завершення єпископ Юліан відповів на численні запитання журналістів.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Как убрать сажевый фильтр в авто? Самая вкусная пицца в Киеве с доставкой Только в казино Олигарх автоматы работают на вас! Особенности и специфика шоссейных квадроциклов Курсы дизайна интерьера для начинающих

Публикации