Єпископ УГКЦ розповів, як у церкві розвивається соціальне служіння

11.09.2018 18:15 6

Єпископ УГКЦ розповів, як у церкві розвивається соціальне служіння

У коментарі Департаменту інформації УГКЦ єпископ пригадав, що Синод єпископів 2016 року, на якому головною темою року була дияконія, чи служіння ближньому, ухвалив стратегію розвитку соціального служіння. Було створено Відділ соціального служіння, завданням якого є координувати і якісно покращувати соціальне служіння в УГКЦ.
«Проаналізувавши стратегію, – розповів владика Василь, – ми виробили також напрямки реалізації цієї стратегії. І цього року головним завданням, яке ми поставили перед собою, – це активізація служіння милосердя в парафіях, зокрема також створення парафіяльних Карітасів».
У зв’язку з цим було випущено посібник «Любов’ю служіть один одному», де викладено богословські аспекти соціального служіння, Святого Письма, навчання Церкви, а також практичні поради, яким чином можна організувати і розвивати соціальне служіння на парафії.
«Це такий методичний посібник, – додав єпископ, – який може допомогти парафіям відкрити Карітас».
Також, за словами владики, крім цього з кожного екзархату Церкви вибрали понад 125 парафій, які мають бажання створити парафіяльні Карітаси і активно займатися соціальним служінням. «Ми провели для них семінари і тренінги, на яких викладали теорію і практику, як якісно це робити», – сказав він.
На Синоді єпископ розповів про ініціативи в парафіях, зокрема в Луцькому екзархаті, де о. Богдан створив так званий «куток милосердя», який парафіяни дуже прихильно сприйняли. І теж долучилися до цієї місіі. Також в згадав про Полтаву, де директором Карітасу є о. Володимир Раковецький, за сприяння якого 21 березня у Полтаві була проведена акція з закликом звернути увагу на «сонячних» дітей (з синдромом Дауна.). І дуже багато людей, волонтерів, політиків місцевого рівня самі були долучилися до цієї акції.
Владика Василь (Тучапець) вказав на три завдання, які Церква повинна виконувати. «Перше – молитва, звершувати Святі Таїнства. Друге – проголошення Слова Божого. І третє – служіння милосердя. Це три невід’ємні складові діяльності Церкви. І так повелося, що ми більше говоримо про дві перших складові, а забуваємо про служіння милосердя. І якщо громада не займатиметься соціальним служінням, не допомагатиме ближньому, вона не виконає вповні своєї місії», – сказав єпископ.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

300-летие украинского святого отпраздновали в Беларуси Лучшие бонусные программы от казино Слот Азарт ждут вас! Советы для любителей видеослотов Качественный табак и кальян по доступным ценам Громкая новинка от Gucci: свитер-балаклава

Публикации