Єпископи УГКЦ закликали українців виважено приймати рішення про шлюб, бо статистика розлучень вражає

30.05.2019 2:03 6

Єпископи УГКЦ закликали українців виважено приймати рішення про шлюб, бо статистика розлучень вражає

З нагоди Року сім’ї єпископи УГКЦ 24 травня оприлюднили Звернення до вірних, в якому навели сумну статистику розлучень в Україні та закликали українців підтримувати духовно-моральний стан у сім’ї, бо від цього залежить і доля всього народу та держави.

Україна посідає одне з перших місць у Європі за кількістю розлучень. Розходяться близько 60 відсотків пар. Більша частина цієї статистики припадає на молоді подружжя, які прожили в шлюбі від трьох місяців до трьох років. Найчастіше як причини розлучення вказують морально-психологічні проблеми в порозумінні, алкоголізм та інші залежності. Про це йдеться у Зверненні Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

«Виникає запитання: чому так стається, що попри бажання щастя, перемагає егоїзм і роз’єднання? При цьому страждають не тільки дорослі, а й невинні діти. За останніми даними, близько ста тисяч дітей України перебувають у закладах інтернатного типу, і з них 92 відсотки мають біологічних батьків», - констатують єпископи Синоду.

Вони розділяють біль і тривогу тисяч сімей, яких болісно торкнувся військовий конфлікт на Сході України. Чимало з них пережили втрату своїх близьких, залишилися без житла, стали переселенцями або отримали важкі тілесні чи духовні каліцтва.

«На цій дорозі Церква сьогодні прагне бути з вами. Ми твердо переконані, що від духовно-морального стану сім’ї залежить доля всього народу та держави... Стараймося, щоб у наших сім’ях ми вчилися слухати одне одного і мали для цього достатньо часу», - закликають у Зверненні.

Особливу увагу єпископи звертають на виховання в родинах культури спілкування, святкування і відпочинку. «Залежність від алкоголю, наркотиків, азартних ігор та інших поневолень приходять у сім’ї найчастіше тоді, коли відсутнє вміння бути разом і розвиватися, служачи одне одному. Діти дуже вразливі до прикладу старших, наслідують батьків. Тому необхідно розвивати в наших родинах творче і безалкогольне проведення дозвілля через спільні походи, цікаві ігри, співи, натхненне проведення часу», - просять замислитися члени Синоду.

Єпископи переконують, що покликання до подружнього життя вимагає від нас розуміння завдань і обов’язків, до яких слід ретельно готуватися ще задовго до одруження.

«Тільки безкорислива і жертовна любов, а не тимчасові почуття визначатимуть міцність майбутнього шлюбу. Для Церкви важлива кожна пара, що приходить вінчатися. Тому закликаємо вас непоспішно і виважено приймати рішення про шлюб», - наголошують єпископи у Зверненні.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/75983/

Следующая новость
Предыдущая новость

Где купить детский спортивный комплекс-уголок для дома и квартиры Функциональная мебель: выбираем диван Між духовенством та районною владою Рівненщини відбувся благодійний футбольний матч Быть уверенным в качестве – заказывать работы на «Курсовичок» Домашние животные - большая ответственность

Публикации