“Я хочу публічно підтримати ідею автокефалії Української Церкви”, – митрополит УПЦ (МП) Олександр Драбинко

10.05.2018 12:26 6

“Я хочу публічно підтримати ідею автокефалії Української Церкви”, – митрополит УПЦ (МП) Олександр Драбинко

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ МП Олександр (Драбинко) заявив про підтримку автокефалії Української Церкви. Про це йдеться у статті владики, яку він написав для Лівий берег, повідомляє Релігійна правда.

Митрополит зазначає: “Початок нинішньої “автокефальної” кампанії застав мене за письмовим столом. А саме за фінальною редакцією моєї книги “Українська Церква на шляху до автокефалії”. Тексти, що увійшли до цієї книги, готувалися не один рік, а наприкінці розміщено документи, що стосуються історії самопроголошення автокефалії в 1919-1925 роках. Декрети Української Народної Республіки, постанови зборів і соборів, які проголошували автокефалію або висловлювалися за неї і т. д. Книга, швидше за все, вийде раніше, ніж стане ясно, чим саме закінчиться ще не написаний мною розділ “2018: в очікуванні Томосу”.

Наданням Українській Церкві канонічної автокефалії від Константинополя? Чи черговою історичною паузою у вирішенні українського церковного питання? Але незалежно від результатів рішення Вселенського Патріарха я хочу сьогодні публічно підтримати ідею автокефалії Української Церкви.

Причому роблю це свідомо, прекрасно розуміючи всі ризики, які накликає на мене ця позиція. Справа в тому, що, проаналізувавши майже столітню історію боротьби українських православних християн за автокефалію, я зрозумів: альтернативи канонічній самостійності нашої Церкви просто не існує”.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/71101/

Следующая новость
Предыдущая новость

Євреї та німці відкриють у Дніпрі виставку, присвячену геноциду ромів Где купить православные четки из настоящего камня? Єпископ УПЦ вибачився за поведінку священика, який зневажив пам'ять воїна АТО Горящие туры из Днепропетровска Мінкульт закликає УПЦ пояснити чергову співпрацю її митрополита з владою "ЛНР"

Публикации