Як правильно постити: поради від «Доброго Лікаря»

21.02.2018 18:53 15

Як правильно постити: поради від «Доброго Лікаря»

Триває Великий піст, який готує християн до зустрічі свята Воскресіння Христового.

Піст — це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це – час каяття, роздумів і молитви. Протягом Великого посту церква закликає утримуватися від вживання м’яса, молока, яєць і риби.

Та головною метою цього, як і інших постів, є не лише фізичне, а й духовне очищення людини. Тому просто відмова від тваринної їжі не є головною метою посту. А що тоді?

Поради "Доброго лікаря"

- Згадаймо стару iстину — постом та молитвою зцiлюється людина. Саме пiст здатен допомогти органiзму, який стомився вiд жирної їжi, солодощiв, надлишку калорiй, очиститися, — каже Юрій Нечипоренко, спеціаліст з голодотерапії, керівник відділення народної та нетрадиційної медицини Центрального клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України. — До того ж, утримання вiд їжi не тiльки лiкує тiло, а й очищує душу, вiдроджує психологiчну гармонiю, сприяє духовному вдосконаленню людини. Тому проведіть цей час у роздумах про життя, проаналізуйте духовний бік свого життя.

Загалом, піст - це унікальна можливість очистити організм. Коли припиняється потiк харчового навантаження, звiльнений вiд потреби перетравлювати їжу органiзм позбувається шлакiв, накопичених пiд час процесiв життєдiяльностi.

Навіть під час тимчасового переходу на рослинний раціон очищується кров, судини, оновлюються клiтини, шкiра стає чистою, вiдбувається омолодження органiзму. Причому перші зміни настають вже на 11-13 день. І хоча це певною мiрою стрес для органiзму, але це хороший, позитивний стрес, який запускає механiзми адаптацiї та активiзує iмунну систему.

Наприклад, за цей час повністю відновлюються еритроцити. А завдяки нормалізації функції підшлункової залози покращується травлення та метаболічні процеси, а також знижується рівень холестерину у крові. До речi, рослинна їжа здатна знизити рiвень холестерину на 15%.

Піст_1.jpg

Як правильно “організувати” піст?

— У першi днi утримання мiжливi неприємнi симптоми — головнi болi, слабкiсть, нудота. Це пояснюється тим, що багато шлакiв з печiнки та кишкiвника починають надходити у кров. До речi, саме завдяки поганому самопочуттю людина може "наглядно" вiдчути, як засмiтила свiй органiзм впродовж року.

Тому добре, якщо в раціоні будуть запечені яблука — пектини виводять токсини. До речі, овочі — моркву, буряк — також можна запікати, додаючи різноманітні спеції. Добре готувати овочі на парі це виключає застосування жиру та зменшує використання солі.

Жири під час посту дозволяються, проте вони мають бути суто рослинними - соняшникова, оливкова, лляна олії. Усього 3-4 столовi ложки рослинної олiї на день забезпечать оптимальну кiлькiсть жирiв.

Спірне питання чи вживати сири, адже вони є продуктами тваринного походження. Проте у сирах є білки, кальцій, мікроелементи, а тому рекомендувати виключити їх повністю я не став би. Як і молочні продукти. Зверніть увагу на квашену капусту, яка в цю пору року є незамінним джерелом вітамінів та мікроелементів. Натомість, відмовтеся від цукру, який для організму є лише баластом, а зверніть увагу на мед, фрукти, сухофрукти.

Обов'язковими є першi пiстнi страви ­— вегетарiнськi борщi, капусняки, розсольники, круп'янi супи та супи з макаронами. Дуже кориснi пiд час посту кашi, особливо гречана, пшоняня, вiвсяна, перлова. До них додавайте овочевi салати, овочевi рагу, узвар з сухофруктiв, щойно приготованi овочевi та фруктовi соки. На другі страви готуйте печену картоплю, плов з грибами, котлети з моркви чи капусти - пістні страви також можуть бути поживними та смачними.

А щоб не відчувати голоду, треба збільшити кількість прийому їжі— замість 3-кратного перейти на 5-6-кратний. Якщо боїтеся відчуття голоду, завжди майте під руками перекус — блуко, сухофрукти, горіхи.

Пiст не означає голод. Головне — сформувати пістний раціон так, щоб забезпечити органiзм уiсма потрiбними речовинами для виконання розумової та фiзичної дiяльностi при доброму самопочуттi.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/neformat/70172/

Следующая новость
Предыдущая новость

«Barberking» − настоящий атмосферный барбершоп в Харькове Как жить без ограничений Услуги бюро переводов - как выбрать партнёра на данном рынке рассказывает бюро переводов InTime Экскурсии из Москвы по разным городам России История и первые «шаги» телешоу Дом 2

Публикации