Як відбудувати Донбас?

19.03.2018 23:44 15

Краматорськ.

23 березня 2018 року відбудеться конференція та тему «Соціальне підприємництво як інноваційний інструмент для розвитку громад» у Міському палаці культури і техніки НКМЗ, пл. Миру, 1 в прифронтовій зоні.

Чимало кооператорів та соціальних підприємців будуть презентувати свої пропозиції, поради та практичні проекти для екс-учасників АТО, біженців та людей, що постраждали внаслідок війни. Будемо опрацьовувати практичну карту, тактику та стратегію розвитку прифронтових територій.

Український Кооперативний Альянс буде презентувати наш досвід в кількох напрямках: як за короткий час створити активну громаду, наш практичний досвід у заснуванні соціальних підприємств та кооперативів, як виховувати підприємницькі здібності серед молоді шкільного віку.

Вся наша ідея та практична робота бере своє натхнення від історії відродження народу завдяки Церкві та духовному проводу.

Якщо об’єктивно проаналізувати, то ситуація мало чим відрізняється від минулих років. Сьогодні народ, як і тоді, не має змоги формувати свої капітали та впливати на існуючі суспільні інституції. Навколо протестів та революцій можна об’єднати народ, щоб зруйнувати старе, але, щоб збудувати нове, то потрібно об’єднати людей навколо щоденної важкої праці…А це не є простим, бо тут є питання не бурхливих коротко-часних емоцій, що швидко згоряють, а високої культури, етики та духовності у будні дні, насичених важкою працею.

Є нагальна потреба об’єднати духовних лідерів на рівні парохії, міста чи країни з соціально-відповідальними підприємцями, юристами, фермерами, політиками… Так, можна триматися осторонь, пояснюючи, що віра-релігія є відділеною від держави, економіки і так далі… Але як тоді ж здійснювати “християнізацію”? яким чином зупинити “криміналізацію” суспільства? Криміналізація може мати різні форми, кримінальними кланами можуть бути не тільки криміналітет, але і гарно узаконена шляхта чи дворянство, чи і політичні партії, що створила систему кріпацтва людей, яка йде проти будь-яких моральних та етичних законів.

Більшість з нас немає бажання “забруднити” руки у нечистому політичному чи економічному житті. Є бажання триматися осторонь і надіятися на “еволюцію цивілізації”, але, якщо просто чекати реформ, то їх довго прийдеться чекати. Але саме віра є тим каталізатором процесів, що може сприяти і реформам, і формуванню свідомих громадян, і нових структур. Бо всі результати українських революцій нівелюються тим, що скинувши людину, що є символом “корупції", то ми прдовжуємо користуватися послугами тих інституцій, власники яких і довели народ до бідності, і збагачуються завдяки монополіям, формуючи систему, яку можна назвати “економікою бідності” – збагачуватися на злиднях. Основне, що руйнують “промоутери” даної системи – це вічні цінності, підсовуючи “псевдо-цінності” та деформуючи правду, надаючи брехні та злу морального та суспільного визнання.

Тому ми будемо показувати не просто підприємство та сучасні бізнес-моделі, але і розказувати про знамениті постаті Церкви та народу, що реалізували їх. Серед них: митрополит Андрей Шептицький, Тит Войнаровський, Юліан Павликовський, Ніжанківський та багато інших осіб, що, завдяки вірі, будували новий етап історії.

Деколи потрібно не боятися "очистити авдієві стайні", і трохи забруднити руки і у боротьбі політичній, і в економічній конкуренції і захистити культурну ідентичність...а не стояти осторонь, давати гарні поради і радіти, що життя тихе і без лишніх хвилювань..а все зробиться руками інших.

Зіновій Свереда

Президент Українського Кооперативного Альянсу

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/blog/70503/

Следующая новость
Предыдущая новость

Фотомагниты по хорошей цене Икона стиля суб культуры Fred Perry Плюсы и минусы атеизма Инновационные грузоперевозки с "Мастер-Про": ваш надежный партнер в мире логистики Интернет портал Zolotoi Baton и игровые автоматы

Публикации