Якщо на об’єднавчому Соборі від нас вимагатимуть не корисне, ми це відкинемо, - Патріарх Філарет

09.12.2018 12:12 6

Якщо на об’єднавчому Соборі від нас вимагатимуть не корисне, ми це відкинемо, - Патріарх Філарет

Патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ КП Філарет повідомив, що понад 50 архиєреїв візьмуть участь в об’єднавчому Соборі щодо створення єдиної помісної Православної Церкви в Україні. Про це він заявив у п'ятницю, 7 грудня, у Чернігові, повідомляє Тиждень.

Зокрема, за його словами, найбільше представництво на архиєрейському соборі матиме УПЦ КП – 40 архієреїв, УАПЦ представлятиме 12 архієреїв, а також три або чотири представники будуть від УПЦ Московського Патріархату.

Водночас Філарет наголосив, що зараз йде боротьба, щоб Церкви не об’єдналися і Українська Церква не була визнана.

"Це все робить Москва, але через наших українських прислужників. Поширюють чутки, що Патріарх піде у відставку і не буде балотуватися. Це неправда. Я до смерті буду Патріархом, бо інтронізація була в 1995 році. І ніхто цієї благодаті не зніме", – підкреслив він.

Крім того, Філарет також зазначив, що на об’єднавчому Соборі будуть розглядатися питання об’єднання Церков, обрання Предстоятеля і прийняття статуту єдиної помісної Православної Церкви в Україні. Він висловив сподівання, що ця подія принесе зміни на краще.

"Ми гіршого не приймемо. І все відкинемо, якщо від нас будуть вимагати не корисне", – додав він.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/73822/

Следующая новость
Предыдущая новость

Данилюк пояснил, почему закон про легализацию настолько долго лежит в Раде Качественные запчасти на мотоблок по доступной цене Ігрові автомати на гроші Лучшие кальяны и аксессуары к ним Популярные азартные игры в интернете

Публикации