Ще один генерал підтвердив, що в Нацгвардію заборонно залучати священиків УПЦ (МП)

17.08.2017 16:25 9

Ще один генерал підтвердив, що в Нацгвардію заборонно залучати священиків УПЦ (МП)

В інтерв'ю "Українським новинам" заступник командувача Нацгвардії у роботі з особовим складом Ярослав Сподар заявив, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заборонив залучати священиків УПЦ (Московського Патріархату) до капеланської служби в Національній гвардії.

"Є відповідний наказ Міністра внутрішніх справ, в якому чітко зазначено: "не допускаються священики, духовні центри яких знаходяться на території країни-агресора"", – сказав генерал.

"У нас це заборонено (служба капеланами священиків УПЦ (МП) – ред.) . Вони хочуть, але у нас так не можна. Це була не тільки наша думка, а й думка Міністерства культури, Міністерства юстиції. Є відповідний наказ міністра внутрішніх справ в якому чітко зазначено: "не допускаються священики, духовні центри яких знаходяться на території країни-агресора", – додав Ярослав Сподар.
Він зазначив, що Національна гвардія перша серед силових структур України ввела в штат 44 військових священики. На даний момент за трудовим договором у військових частинах Нацгвардії працюють 38 капеланів, це священики УПЦ Київського Патріархату, Української Грецько-Католицької Церкви, Української Автокефальної Православної Церкви.
Нацгвардія провела з ними 1-тижневий курс з тактичної медицини і щодо взаємодії з військовими психологами.
На запитання журналіста про "фотографії, де видно, як бійці "Азова" поклоняються статуї Перуна", Ярослав Сподар відповів: "У нас в Конституції є така стаття, називається "свобода віросповідання". Там чітко написано, що ми не маємо права втручатися в певні моменти. Правда, якщо це не впливає на виконання службових обов'язків. Там немає ніякого масового поклоніння ідолам і видовбування з дерева статуй Перуна тощо. Інша справа, що "азовці" цікавляться історією - це нормально. Можливо, у них інші погляди на націонал-соціалістичні рухи в Німеччині - це теж нормально. Але ж націоналізм і патріотизм - речі, які дуже складно розмежувати. Адже якщо ти - патріот, то ти любиш свою націю, і якщо ти - націоналіст, ти теж любиш свою націю. Але не ставиш її вище за інших, адже це шовінізм".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Как заработать на бинарных опционах без риска Огромный выбор рюкзаков для украинцев Профессионалы позаботятся о вашем женском здоровье Ремонт в кухне и покупка мебельного гарнитура в Твери Религия, азартные игры и ставки

Публикации