Шахраі у соцемрежах створюють фейкові сторінки священнослужителів і видурюють гроші

06.10.2019 19:50 0

Цього тижня соцмережі сколихнула хвиля фейкових сторінок священників та монахинь. Схема проста. До Вас додаються у друзі немов сестра чи отець (прототипи реальних людей) і починають з того, що мовляв це нова сторінка, доступ до старої втрачено. Після кількох ознайомчих речень – просять грошей. Про це повідомляє Духовна велич Львова.

Зазвичай вказують благодійні цілі. Жертвою зловмисників став і синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юстин (Бойко), чию фейкову сторінку створили зловмисники. Отець оперативно повідомив про подію на своїй справжній фейсбук-сторінці:

“Слідом за багатьма іншими також і я став жертвою інформаційної атаки з шахрайськими цілями.

Отож, сьогодні мої друзі повідомили мене, що хтось створив від мого імені сторінку у Фейсбуці і розсилає запити від мого імені та просить про кошти.

Прошу усіх бути обережними і не вестися на провокації.

Не знаю, як з цим боротися.

Просто усіх повідомляю.

Я ніколи не змінював своєї сторінки і про будь які зміни я повідомлю публічно. Також я ніколи ні в кого не просив грошей, ані висловлював будь-яких інших прохань”, – йдеться у повідомленні.

Дізналася про фейкового двійника своєї фб-сторінки і монахиня зі Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії с. Філомена.

“Про фейк дізналась від друзів, які надіслали посилання і скріни із сторінкою та повідомленнями від мого імені, ніби-то я прошу гроші для хлопців в АТО. Близькі друзі одразу зрозуміли, що щось не те, однак знайомі – ні, готувались пересилати кошти. Що можу порадити у цій ситуації? Перш за все, написати пост на своїй сторінці повідомлення про те, що фейк. Також варто попросити у пості, щоб друзі натиснули кнопку “скарга”, аби заблокувати. Тоді мені на електронку прийде повідомлення про скарги друзів і я підтверджую що це фейк”, – наголошує сестра.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/scandals/77362/

Следующая новость
Предыдущая новость

Фирменная обувь именитого бренда L'CARVARI Які продукти посилюють чоловічі здібності УГКЦ організувала курс реабілітації для медиків Харківського військового госпіталю Когда дизайн становится произведением искусства Для УПЦ важнее "внутреннее единство", чем единство с другими церквями Украины

Публикации