Чернівчани вирушили у хресний хід, присвячений пам’яті першого Буковинського митрополита Гакмана

18.08.2017 20:00 9

Чернівчани вирушили у хресний хід, присвячений пам’яті першого Буковинського митрополита Гакмана

У Хресний хід віряни Української Православної Церкви Київського Патріархату вирушили сьогодні, у п’ятницю зранку, у переддень свята Преображення Господнього, аби вже завтра, у суботу, молитися у монастирі.

За повідомленням власкора РІСУ Наталії Фещук, вірян зібралося орієнтовно сотня – священики та миряни. Їхня проща розпочалася від храму Святих Апостолів Петра і Павла, що в Садгорі. Садгора – це віддалений мікрорайон Чернівців, що межує із Заставнівським районом.

Парафіяни подолали до Васловівців відстань у майже 15 км. Такий хід є традиційним. Його православні присвячують пам’яті першого митрополита Буковини і Далмації – Євгена Гакмана, який народився у цьому селі – Васловівцях.

Хресний хід чернівчани розпочали Літургією у храмі Св. Апостолів Петра і Павла. Вирушили у дорогу о 12 годині.

Жіночий монастир Преображення Господнього в селі Васловівці Заставнівського району, будувався 20 років. У 2012-му його освятив Патріарх Філарет. Цей монастир - другий у списку монастирів УПЦ КП на Буковині (перший – чоловічий монастир у селі Шипинці Кіцманського району).

Власне, цей монастир є окрасою всього Заставнівського району. Збудували його в урочищі Гора, де колись була садиба першого Буковинського митрополита Євгена Гакмана. Біля монастирської церкви звели і двоповерховий житловий корпус. На першому поверсі оселятимуться приїжджі прочани, другий – для чернечих келій. На території є дзвіниця і криниця. Храм складається з двох церков – нижньої (підвальної) і верхньої.

Досить незвичною є нижня церква. На її стінах намальоване все те, до чого митрополит Євген Гакман долучився: фрагменти університетських приміщень, де була його резиденція, церкви у Чернівцях, які він починав будувати.

2.gif

Цікаво, що неподалік від східної околиці села Васловівці розташована гора Берда - найвища вершина рівнинної частини України.

Додамо, що Вікіпедія подає лише два відомих уродженця Васловівців – православний митрополит Євген Гакман та оперний співак Василь Герелло. Герелло вже багато років живе і працює у Росії, є народним артистом тієї країни, працює у Маріїнському театрі. Ще до початку російсько-української війни співак майже щороку приїждав на Буковину, давав концерти у Чернівцях. А після того, як він підтримав Росію і дав інтерв’ю одному із російських видань “Я выбрал русский паспорт», його на Буковині не видно… “Ті українці, які підняли всю цю бурю, ще будть про це жаліти. Я людина православна, і ваажаю, що в цих людей вселився демон”, - сказав артист в інтерв’ю.

Фото – інформагенція АСС

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Вчимо англійську швидко та ефективно Луцьке Хрестовоздвиженське братство відродили на Волині Удочка. Купить фидерное удилище, цена на Трофее Столешница из натурального камня Разные виды ДСП для вашего ремонта, строительства и не только

Публикации