Церкву Спаса на Берестові у Києві відкривають після реконструкції

28.09.2019 6:28 0

Церкву Спаса на Берестові у Києві відкривають після реконструкції

У суботу, 28 вересня, в Києві відкриють після реконструкції церкву Спаса на Берестові, яка відноситься до ансамблю Києво-Печерської лаври. Про це йдеться на сторінці події у Facebook, інформує 112 канал.

"Територія навколо стародавнього храму повністю оновлена. Цьому передували археологічні дослідження, які проводили науковці Інституту археології. Всі історичні знахідки, а це і артефакти раннього залізного століття, датовані 9 століттям до нашої ери, які вчені пов'язують з малодослідженою чорноліською культурою, можна буде побачити під час екскурсії. Є знахідки давньоруського часу (хрестики, прикраси) і часу Польсько-Литовського князівства", - йдеться в матеріалі "Вечірнього Києва", присвяченому відкриттю церкви.

Місце розташування церкви: Київ, Лаврський провулок, 5.

Церква Спаса на Берестові – пам'ятка архітектури XI—XII століття. Точна дата побудови невідома. За традиційною версією, церква була зведена в період правління київського князя Володимира Мономаха між 1113 і 1125 роками як головний собор Спасо-Преображенського монастиря. Після руйнування Києва у 1240 році протягом кількох століть перебувала в занепаді. У 1640-1644 роках зусиллями київського митрополита Петра Могили будівлю церкви, від якої до того часу залишилася тільки західна частина, було відновлено в стилі українського бароко і заново розписано.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/77277/

Следующая новость
Предыдущая новость

Між духовенством та районною владою Рівненщини відбувся благодійний футбольний матч Элитная косметика 3lab Чем хорош пленочный теплый пол под ламинат BREXIL MIX − отличный водорастворимый комплекс микроэлементов для растений "Карітас Київ" і Рада молодих вчених Інституту філософії НАНУ проводять літню філософську школу про мир, діалог і філософію

Публикации