Центр УПЦ (МП) тепер в Києві: в Україні заявили про нові проблеми

30.11.2017 18:41 9

Останні зміни в Статуті РПЦ, що стосуються Української Православної Церкви, створять лише нові проблеми для УПЦ (МП). Таку думку "Обозревателю" висловив заступник директора науково-дослідного Інституту українознавства Міністерства освіти України, історик Арсен Зінченко.

"Нічого позитивного з боку Російської Церкви не можна очікувати в принципі. Це імперська Церква, структура, призначена для того, щоб тримати Україну в руках. Сподіватися на якісь дари від Москви не доводиться", - запевнив він.

На думку Зінченка, нововведення є "різновидом втручання Російської Церкви в українські церковні справи", а їхня реалізація на практиці "викличе нові проблеми".

Експерт також зауважив: "По суті, нинішня УПЦ (Московського Патріархату) має менше прерогатив, ніж православна Церква в Японії, яка теж відноситься до Московського Патріархату. Вона має дійсно широку автономію, як і інші зарубіжні Церкви".

"Думаю, що духовенству УПЦ треба рішуче йти на зближення з Київським Патріархатом і поривати з Москвою. Всі розмови навколо автономії і решти не мають ніякого значення. Все залежить від духовенства, від єрархів, від того, наскільки вони будуть рішуче діяти і відстоювати свої права", - підкреслив історик.

Як повідомлялося, під час Архиєрейського Собору Російської Православної Церкви, що проходить в Москві, РПЦ вперше офіційно визнала незалежний статус Української Церкви (Московського Патріархату), прописавши в своєму статуті, що центр її управління знаходиться в Києві.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/69202/

Следующая новость
Предыдущая новость

Игровой клуб казино и букмекер – способы выбора контента и ключевые аспекты Официальный дилер Тайота в Киеве Вибір стильних чоловічих курток Плюсы и минусы атеизма Аренда яхты в Днепре

Публикации