Хор на сто голосів заспівав разом з єпископом УГКЦ у соляній шахті Румунії

20.08.2018 20:14 0

Хор на сто голосів заспівав разом з єпископом УГКЦ у соляній шахті Румунії

Парох громади Качіки отець Николай Николаїшин, декан Буковинського деканату УГКЦ в Румунії, просив єпископа з України молитовно підтримати українців Румунії. Владика Йосафат прийняв запрошення і одразу дав розпорядження адміністратору кафедри організувати спільну духовно-культурну програму.
На богослужіння до Качики прибули 11 душпастирів, які обслуговують українські парафії Румунії на чолі з генеральним вікарієм отцем Михайлом Дубовичем. Супроводжував літургію хор «Осанна» Чернівецького кафедрального собору. Після молитви та храмового обходу святині на парафіян і гостей чекала мистецька програма, яку підготували Союз українців Румунії та народні артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк – дует «Писанка».
«Українських пісень того дня не бракувало. Наспівалися досхочу і під час смачної гостини. А ось, що справді варто записати в книзі рекордів, так це виконання пісні на сто голосів «Реве та стогне Дніпр широкий» на вірші Тараса Шевченка. Цю пісню владика Йосафат з українцями заспівав на глибині близько ста метрів у соляній шахті, – розповів учасник прощі Антоній Ромко. – У Качиці австрійський уряд ще в 1817 році розпочав інтенсивний і ефективний процес видобутку солі. Зараз соляні шахти в Румунії є дедалі більше популярними туристичними маршрутами, а властивості сольового повітря привели до виникнення спелеотерапії і кліматотерапії, лікування під землею, у печерах і соляних шахтах. Тут, у Качиці, під землею є соляні басейни, великі павільйони, спортивні зали і каплиця, куди охоче приходять українські паломники».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Огромный выбор предложений для вашего отпуска Кримський архієпископ УПЦ КП відвідав у суді заарештованого українця Кроссовки-сороконожки Мезотерапия лица и тела Идеальный праздник для вашего ребенка в JUMP PARK

Публикации