Фільм «Симеон Лукач» допоможе пізнати героїчну сторінку УГКЦ, - Патріарх Святослав у Івано-Франківську

29.04.2018 14:03 9

Фільм «Симеон Лукач» допоможе пізнати героїчну сторінку УГКЦ, - Патріарх Святослав у Івано-Франківську

28 квітня, у рамках відзначення 125-ліття з дня народження єпископа Української Греко-Католицької Церкви блаженного священномученика Симеона Лукача, в Івано-Франківську відбулась презентація однойменного документального фільму. Містяни переглядали стрічку в компанії Патріарха Святослава в кінотеатрі "Люм'єр", повідомляє сайт Івано-Франківської архєпархії УГКЦ.

Перед початком прем’єри, Глава УГКЦ мав зустріч з представниками місцевих засобів масової інформації. Відповідаючи на запитання журналістів, першоєрарх зазначив, що сьогоднішнє святкування не є якимось локальним, але має на меті поділитися історією блаженного Симеона з цілою нашою Церквою.

«Цей фільм – «Симеон Лукач» покликаний допомогти християнам багатьох Церков пізнати героїчну сторінку нашої Церкви», - поділився своїми думками Предстоятель УГКЦ.

За його словами, підпільні священики виховувалися на рукописних книгах з богослів’я, авторами яких був сам Симеон Лукач.

«Таким чином, блаженний Симеон є частиною особистої історії кожного з нас. Мені дуже приємно, що пам’ять про нього плекається не згідно якоїсь вказівки «згори», але ініціатива вийшла з низу, з того місця, де жив та трудився наш блаженний Симеон Лукач», - заявив Патріарх УГКЦ.

У брифінгу взяв участь також Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин . Він переконаний, що ми повинні пам’ятати тих людей, які зберегли нам віру та нашу Церкву.

«Служіння слуги Божого Симеона має бути для нас прикладом. Мусимо пам’ятати, що наші новітні мученики вмирали за нашу з вами Церкву, за те, щоби вона мала ту живу єдність з Апостольським Престолом», - мовив Митрополит.

Після зустрічі з пресою розпочався перегляд документальної стрічки «Симеон Лукач». Вона розповідає історію життя уродженця Прикарпаття Симеона Лукача (1893-1964), підпільного єпископа УГКЦ, якого Папа Іван Павло ІІ в 2001 році проголосив блаженним. Мощі священномученика Симеона зберігаються в Архикатедральному соборі Воскресіння Христового Івано-Франківська і почитаються тисячами вірних. Але його історія лишається невідомою широкому загалу.

У фільмі знімальна група спробувала відтворити нелегкий шлях одного з останніх українських мучеників за віру у 20 столітті. Це виявилося не простим завданням, оскільки минуло понад півстоліття від часу його смерті і сьогодні про Симеона Лукача свідчать нечисленні архівні документи та одиниці тих, хто пам’ятає його особисто. Історія життя Симеона Лукача розгорталася на фоні драматичних історичних подій – двох світових воєн, окупації Галичини нацистським та радянським режимами, репресій та переслідувань Церкви.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/70976/

Следующая новость
Предыдущая новость

Где найти оригинальный контент от Гаминатор? Большой выбор красивых и долговечных кроваток в интернет-магазине detyam-shop.com.ua Профессионалы позаботятся о вашем женском здоровье Бисквит классический рецепт в духовке пышный Как выбирать хорошее казино в 2019 году

Публикации