Філарет не відмовиться від амбіцій та ігноруватиме рішення суду, - експерт

15.11.2019 9:18 0

Апеляційний суд Києва 11 листопада дозволив продовжити ліквідацію Київської патріархії Української Православної Церкви.

Цим рішенням скасував попереднє, оголошене Окружним адмінсудом Києва. За ним ліквідаційній комісії заборонили проводити усі дії, що стосуються майна УПЦ КП.

Під час судового засідання сталася сутичка між представниками релігійної організації та правоохоронцями. Священник із великим хрестом і вірянами, розбили скляні двері будівлі суду у спробі потрапити на засідання. Почалася бійка з представниками суду. Для припинення конфлікту розпили сльозогінний газ. П'ять активних учасників інциденту доставили до райуправління.

"Ліквідація Патріархії Київського Патріархату вже йде. Є ліквідаційна комісія та її голова - митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Фактично сьогодні суд визнав, що владика Філарет вже не є чинним керівником Патріархії, а всі ліквідаційні дії має здійснювати саме Іоан Черкаський", - заявили у Міністерстві культури.

Раніше, на сайті УПЦ КП анонсували протест проти дій предстоятеля ПЦУ митрополитаЕпіфанія. Протестуватимуть й проти зняття з держреєстру Київської Патріархії УПЦ КП Міністерством культури за часів правління Петра Порошенка.

"Конфлікт між Епіфанієм і Філаретом не вичерпався рішенням суду. Далі він буде розвиватись у інформаційній площині. Бо законослухняність - не риса радянських людей, а Філарет є яскравим представником такого покоління. Він не відмовиться від своїх амбіцій, бо роками будував українську незалежну церкву. Й коли домовленості були досягнуті, все обернулось не так, як він планував. Будемо відверті, незалежність української церкви невигідна Москві. Вона спекулює ситуацією", - говорить Gazeta.ua релігієзнавець Тарас Антошевський.

Нагадаємо, 15 грудня 2018-го українські церкви об'єдналися у єдину Православну церкву України. Її очолив митрополит Епіфаній. Тоді ж під час Об'єднавчого собору ліквідували й УПЦ КП.

Представники УПЦ МП в переважній більшості відмовились визнавати Єдину українську Церкву, та окремі парафії все ж перейшли до ПЦУ.

Навесні 2019-го Філарет заявив, що за домовленостями про створення Єдиної Церкви йому обіцяли негласне керівництво. Та їх порушили. Згодом Філарет заявив, що Київський патріархат досі не ліквідований. Після такої заяви священний синод ПЦУ позбавив його прав єпархіального архієрея.

25 червня Філарет створив власний Синод КП до якого входять єпископи, яким ПЦУ заборонила священнослужіння. Вони провели "помісний собор" на якому постановили відновити ліквідовану церкву, тим самим скасувавши визнання Єдиної Православної церкви України. Почалися суди за скасування ліквідації Київської Патріархії.

31 липня 2019-го Філарет заявив, що Томос православної Церкви України не такий, як у інших православних Церков.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc_kp/77798/

Следующая новость
Предыдущая новость

На аукціоні продають церкву УПЦ Покупайте серебряные крестики онлайн Где остановиться в Текирове: выбираем отель Вагонка из ольхи, сосны и липы в любых объемах с быстрой доставкой Сім’ї учасників АТО пройшли реабілітацію в монастирі УГКЦ

Публикации