Філарет: "Діалог з УАПЦ – це все одно, що діалог з Москвою"

09.10.2017 15:53 6

Філарет:

Патріарх Філарет сказав, що названі церкви упродовж багатьох років мали намір об’єднатися для “зміцнення українського суспільства”.
“Але тричі ми підходили до того пункту, що треба нам об’явити, що ми – єдина українська церква. І вони в останні хвилини придумували такі умови, на які ми не могли погодитися. Умови ці йшли не від них. Бо якби вони пішли від них, то вони в процесі діалогу це висловили б нам. А коли ми вже домовилися про об’єднання, з Москви був даний сигнал – поставте такі умови. Тому ми тепер вирішили – ніякого діалогу з автокефальною церквою ми вести не будемо. Тому що це – діалог з Москвою. А з Москвою, звичайно, ми знаємо, який діалог: “Покайтесь і повертайтесь до Москви”. Такого нам не треба. Ми є незалежна держава, а в незалежній державі повинна бути одна автокефальна церква, а не багато”, – сказав він.
“Зараз стан такий: переходять із автокефальної церкви в Київський патріархат окремі парафії, і ми їх приймаємо. А з єпископатом ніякого діалогу ми не ведемо і не будемо. І держава це зрозуміла, що це є голос Москви”, – додав глава УПЦ КП.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Суши, ролы и сеты с доставкой на дом в Харькове Київська митрополія УПЦ провела зустріч з рідними українських військових, які перебувають у полоні Казино Кинг: видеопокер для широкого круга игроков Синод УПЦ знов перейнявся біометричними паспортами і розглянув конфлікт в єпархії Видання про священиків з родини Гузарів презентували в Коломиї

Публикации